Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya kiégés veszélye...

Videokártya kiégés veszélye fennáll kicsit nagyobb gépigényű játékoknál?

Figyelt kérdés
Palit GTX 560 2GB VGA-m van, például Dirt3-at kipróbáltam, mindent csutkára, ki is akad a 60 fps bőven, de hallom ahogy a gép elkezd hangosodni ( vagy csak maga a VGA ventije ) és fújja ki a meleg levegőt a hátsó venti. Afterburnerrel kb 1 hónapja néztem, az újabb nagyon gépigényű játékoknál, a nagyon plafon 81 fok volt. De az már a plafon. 70-80 között eshet valami baja a kártyának? Mondjuk 1-2 órányi terhelés alatt?

2013. jún. 13. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz, legföljebb nem fogod tudni használni, ha túlmelegszik. Ilyenkor működésbe lép az önvédelem a videokártyákban is és a procikban is. Egyszerűen leállítják magukat. Hátlapi - sőt, ha szükséges - előlapi ventilátorokkal lehet komolyabb huzatot csinálni a házon belül. Így tovább bírják. Vagy meg kell növelni a hűtés hatékonyságát. Nagyobb bordák, nagyobb ventik.
2013. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem eshet. Ezek a magok 85-90 fokot alapból bírnak és védelem is van benne ami túlmelegedéstől megóvja a kártyát.
2013. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha bekövetkezik ez a lekapcsolás, pihentetés után újra használhatom?
2013. jún. 13. 21:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. válaszadónak is, a válasz pont akkor érkezett mikor az 1. válaszadónak írtam ! Akkor az előző hozzászólásomat tekintsétek megválaszoltnak! köszönöm!:)
2013. jún. 13. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A palit gyenge pontja pont a hűtése, de ha jól szellőzik a házad és nemnyúlsz bele a ventillátor szabályozásába (mínuszba) akkor nemlessz semmi baja.
2013. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!