Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép tisztítása?

Számítógép tisztítása?

Figyelt kérdés
hajszáríttóval kilehet fujni belőle a port?
2013. jún. 15. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hajszárítóban nincs akkor erő :)

Valami kompresszorral, de azzal óvatosan.

2013. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

lemaradt*

nem károsodonak tőle a hardverek?

2013. jún. 15. 11:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Kompresszorral csak óvatosan, fogd közbe amit fújsz vele, nem kell félni a nyáktól.

Egyébként ha jól csinálod akkor nem lesz semmi baja.

2013. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ésszel mindent lehet. Én be szoktam vinni évente 1-szer a munkahelyemre és 8 bar-os levegővel kinyomatom. Az alaplapot, vga-t természetesen csak érintőlegesen folytott levegőpisztollyal nagyon óvatosan. De pl számítógépházat, hdd, optikai meghajtókat lehet nyugodtan. A ventilátorokat, hűtőbordákat le szoktam szerelni és azokat pedig úgy. A hűtőbordákat max levegővel rendesen ki lehet fúvatni. A ventilátorokat is érdemes átfúvatni de azokat is kisebb levegőnyomással és inkább messziről. A tápegység is hasonló kategória. És természetesen a végén újrapasztázni mindent és visszarakni a helyére.

A hajszárítót semmiképen sem javaslom már csak a forrólevegő miatt sem, nem nagyon tesz jót a hardvernek.

2013. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha van kéznél minden eszköz akkor totális tisztítást lehet csinálni, bár fölösleges, amugy is tele megy majd porral. Én ugy csináltam, vettem a hűtőpasztát, mindent széétszereltem de totál, hűtőbordákat le, stb. A bordákat forróvízzel mostam meg, majd megszárítottam, az alaplapot, a VGA t minden mást még a tápot is már egy kis porpamaccsal pucoltam, a végeredmény nagyon szép lett, de szerintem 3 óra tök fölöslegesen, ugyanis pár nap, és alapból megvan az a porszint amit akkor veszek észre, ha csupán kifújom. Szóval teljesen fölösleges nem volt, de mivel amugy is sürven kellene takarítani, csak szimplán fújd ki valamilyen kompresszorral ha tudod. Ha nem akk csak pofameghajtás xD illetve valamilyen vastag ecset vagy akármi megteszi, csak a hardwerekre ügyelj hogy ne sérts meg semmit. Ha a por nem zavar, nem melegszik nagyon a gép, akkor fölösleges.
2013. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vannak olyan porszívók aminek két bemenete van. Porzsák nélkül pedig elég rendesen tud fúlyni. Színi a port nem érdemes inkább beszerzel egy puha ecsetet.
2018. júl. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!