Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire melegszenek az új...

Mennyire melegszenek az új Ivy bridge procik? Megérné váltani Trinityről?

Figyelt kérdés

SZóval a helyzet, hogy jelenleg egy AMD A4-4300Mem van, viszont komolyabb terhelésnél baromi mód melegszik. Amit persze részben megértek mégis két CPU mag van összetokozva két GPU maggal, viszont eléggé zavaró, hogy alig tudok úgy játszani/videót renderelni, hogy ne melegedne 90 fok fölé ahol vészmódba kapcsol, és visszaveszi a teljesítményt. Körbenéztem, és láttam hogy az új középkategóriás Ivy Bridge CPU-k (főleg a Dual Core Pentiumokat néztem) nagyjából ugynazt a teljesítményt adják mint az A4, sőt kicsit erősebbek is. Szerintetek az is melegszik, vagy csak a szokásos AMD betegésggel állok szembe?

És mielőtt előjönnének az olyan kommentek, a laptop ki van takarítva, nem poros a hűtőborda, hőelveztő és proci közé frissen került hűtőpaszta is.



2013. jún. 15. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Az Ivy Bridge grafikai teljesítménye a nullához konvergál ehhez képest. Az intelek fogyasztása magasabb még akkor is, ha azonos TDP értéket adnak meg az AMD-khez viszonyítva.

A laptopod gyártóját okold az elégtelen hűtésért, maga a processzor kevesebbet fogyaszt, mint egy átlag Ivy Bridge.

2013. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!