Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van az, hogy a számítógé...

Mitől van az, hogy a számítógépem kb. kétóránként kimered aztán 5 másodperc múlva szó nélkül újraindul? Köze lehet az új alaplaphoz?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja tönkrement a gépemben az MSI alaplap 4 magos intel procival. Vettem egy másik MSI alaplapot 8 magos AMD procival. Tökéletesen működöt minden, a Windows 7 újrainstallálása nélkül.


Kb. 1 hete leformattáltam a gépet és újra felraktam a Win7-et, mert már régen volt formázva és sok hülyeség összegyűlt a gépen.


2 napja elkezdte ezt a gép, hogy csinálok valamit, mondjuk netezek, hirtelen a monitoron minden megáll, a keyboard és az egér semmit se csinál aztán 5 másodperc múlva újraindul, mintha megnyomnák a RESET gombot.


Akkor fordul főleg elő, ha meg van nyitva a böngésző (Mozilla Firefox).


Ha a World of Warcraft-al próbálok játszani, akkor, amikor elindítom, kiírja, hogy nincs meg valami DLL fájl, ami a böngésző-integrációhoz kell, majd elindul a WoW, de amikor belépek a karakteremhez és elkezdi tölteni a pályát, akkor a pályatöltés végén is kb. az esetek felében nem bejön a játék, hanem újraindul a gép.


Az előbb játszottam 2 órán keresztül egyhuzamban Starcraft 2-őt és semmi. Utána megnyitotam a Firefox-ot, kb. 5 percig neteztem, erre kimeredt, újraindult.


Mitől lehet ez?



2013. jún. 18. 21:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy a gép USB portjaival is lehet valami gebasz, mertha két bizonyos portba dugom bele az egeret és a keyboard-ot, akkor a Windows nem akar elindulni, hanem megáll ott, hogy bejön, hogy a Windows Indítása, de a színes ablakok már nem kezdenek a szöveg felett kavarogni.
2013. jún. 18. 21:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ennek sok oka lehet. Elsőként nekem a táp gyanús, lehet, hogy nem bírja az új 8 magos procival a terhelést. Milyen fajta tápod van?

A másik ami beugrott esetleg videokártya vagy RAM hiba. Próbálj futtatni memtestet, illetve nézd meg, hogy nem melegszik-e túl valamelyik alkatrész.

2013. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A tápom 500W-os Corsair saját hűtővel, a RAM-om vadonat új, mivel az új alaplaphoz kellett vennem fejlettebb RAM-ot is (DDR2 helyett DDR3), a procihoz meg direkt vettem egy hűtőt, ami a gyárinál erősebb.


De mondom 1 hónapig minden oké volt az új alaplappal, 1 hete raktam újra a Windowst és 2 napja csinálja ezt.

2013. jún. 18. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a hiba nálam melegedésnél fordult elő régi gépemnél. Amint a proci hőmérséklete átlépett egy bizonyos hőfokot, az egész gép lefagyott, majd újraindult. Először nem tudtam miért melegszik túl, de aztán láttam, hogy a proci hűtőt rögzítő műanyag szarságnak eltörött az egyik szára és így nem illeszkedett tökéletesen. (régi socket 478-as Intel procinál volt ez) Szerintem érdemes lenne megnézned, hogy jól rögzítetted-e az új hűtőt. A gyáriakat elég egyszerű, de ha külön veszel némelyiknek igencsak bonyolult a felszerelése. Egyébként milyen fajta hűtőt vettél?
2013. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!