Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a problémája a gépemnek?

Mi a problémája a gépemnek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lett vele,hazaértem melóból be akarom kapcsolni erre hallani hogy elindul kattog kettő kicsit a winyó és nincs video jel.Tudom ,hogy a winyó kattogás az mechanikai hiba,de egyszer volt már ilyen.Aztán kivettem a winyót darabokra szedtem a gépetkihúzgáltam mindenhonnan a kábeleket bios elemet kivettem és aztán jó volt.Ha winyónak lenne problémája attól a biosnak be kellene jönni nem?segítsetek mi a baj .

2013. jún. 20. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a táp kisütött valamit,mondjuk az alaplapot. (?)
2013. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez bármi lehet, de igazából kattanni csak a vinyó tud, meg valamennyire a táp.
2013. jún. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vinyókat húzd ki, nézd meg bejön-e a bios? Ha nem akkor a táp csatlakozóit mozgasd végig, nincs-e kontakt hiba valahol? Kezdésképp ennyi.
2013. jún. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, még valami: Milyen sípjeleket ad? Minden alaplapnak / bisonak megvannak a maga jelzései, de az 1 rövid pittyanás többségében a bios szabályos betöltését jelzi. Ha ez hiányzik akkor valami gond van, ekkor jön vissza a merevlemezek leválasztása, ha úgy sem hallasz semmit, akkor memória modulokat is mozgasd meg.
2013. jún. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A merevlemez (HDD) akkor is adhat kattogó hangot amikor felpörög (Általában régebbi hdd-k nél fordul elő.). Attól , hogy a bios nem startol a merevlemezek elindulnak és a DVD meghajtó is elindul és keresi a flash fájlokat (Ha van bios od dvdn vagy cd-n a laphoz arról is el tud indulni vagy akár HDD ről is ha rajta van a bios. ez az oka. Persze ezt sem minden alaplap támogatja.) A fura kattogo jelenséget tehát tisztáztuk. Az, hogy eggyik pillanatrol amásikra nem indul azt pedig bármi okozhatja. Kiszáradt elkó az alaplapon.,Rossz ram,rossz merevlemez (Ha lehúzod őket és nem indul akkor ez kilőve.), Gagyi/rossz táp,esetleg leégett a csipkészlet vagy valamelyik félvezető integrált áramkör (IC ide tartozik a csipkészlet is.) melyek érzékenyek a feszültség tüskékre melyet egy rossz táp vagy pár kiszáradt kondi is tud okozni. Nagyjából bármi lehet először próbáld ki egy új táppal.
2013. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Drága 6. szóval ha hasonló szituba kerülsz rohansz a sarki butikba új tápot venni aztán mikor kiderül hogy nem az volt a ludas megpróbálod visszacserélni? XD

Az nem derült ki hogy PC-ről, laptopról vagy ás típusú gépről van szó, de egyikhez se olcsó 1 új táp, és pár kábelt kihúzni és úgy megvizsgálni a reakciót sokkal olcsóbb mint rögtön új alkatrészeket vásárolni :D

De gratulálok a gyerekkorodhoz, pénzes családba születhettél...

2013. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 5. :D (reggel van)
2013. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
xilence 500 wattos táp 12 ezer forint volt egy hónapos,megpróbáltam a régivel de nem indul,tuti hogy alaplapi hiba mert kihúzgáltam mindent visszadugtam,újra kentem pasztával a procit,előtte 2órára kivettem az alaplapi elemet aztán visszatettem mindent és töltött a windows.Örültem a fejemnek visszaraktam a gépet a helyére de álló helyzetben nem indult megint,ventik pörögtek de nincs video jelet ír.Fuck!
2013. jún. 23. 12:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Meghalt a lap :( Egyébként 6. nem egy gép van a csládban apumnak is van egy és annak a tápjával ki tudom próbálni...Sőt mivel ezzel foglalkozom van már egy másik gépem is szóval....anno amikor gyerek voltam örültem, hogy a p1 es gép amit 4 en használtunk nem ment tönkre bírta egészen 2006 ig amikor is az első p4 est sikerült apumnak megvenni. Amikor elkezdtem ezzel foglalkozni lett rá lehetőségem. Egyébként nem azt mondtam, hogy vegyen egy másikat...A kölcsönkérés mond neked valamit...én kapásból ismerek vagy 10 embert akinek van otthon számítógépe és van olyan rendes, hogy kölcsönadja egy órára max. De ha bemész egy pc bontóba "hozzád vágnak" egy 400 as FSP tápot egy ezresért ami erre tökéletesen alkalmas, hogy leteszteld vele a gépet.
2013. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hú az az fsp tápos hozzád vágós dolog azért nem úgy van még pofátlanul úgyis 5 ezer ft.
2013. jún. 23. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!