Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Behalt volna az alaplapom?

Lpeter87 kérdése:

Behalt volna az alaplapom?

Figyelt kérdés
Telepítettem a gépem (win7-tel) És csak egy kis kattanást hallottam azóta mikor bekapcsolom a gépet néhány másodpercre felpörög majd leáll utána megint pármásodpercre felpörög és megint leáll ezt ismételgeti folyton közben se kép se hang van amikor nem is reagál. Már mindent megpróbáltam Kivettem az elemet újra bootoltam az alaplapot de semmi kivettem egyenként a hardvereket (videókártya,hangkártya,optikai meghajtó) és úgy próbáltam de nem vált be, persze a gépet és minden egyes ,,porcikáját" kiportalanítottam és kipucoltam de semmi. Én az alaplapra vagy a tápegységre gyanakodtam egyből, egy számítástechnikai szervizes haverom is azt mondta látatlanba 90% hogy az alaplap grepált be. Csak azért kérdeznélek meg titeket mert biztosra akarok menni hogy ne vegyek fölöslegesen alaplapot.

2013. jún. 24. 19:08
 1/5 itfroccs ***** válasza:
Lehet még ram hiba is mert azt nem írtad, hogy kivetted, de lehet cpu túlmelegedés is , de a szervizes fogja tudni csak az igazat, erre jó az alaplapteszter meg a táp teszter, de amennyiért azokat beszerzed be is viheted bevizsgáltatni valahova. Halk pukkanás? Az lehet egy kondi elment az alaplapon, ha így van azt látnod is kell melyik van kipukkanva. (lehet a tápban)
2013. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kondikat átnéztem se "pukkos" kondit se olajfolyást se égetszagot nem tapasztaltam se a tápban se az alaplapon, ram nélkül is indítottam és nem jött a szokott sípolás sem. Holnap szeretném másik táppal és rammal kipróbálni hátha mutat valamit.
2013. jún. 24. 20:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Cpu túlmelegedésre annyit hogy igen nagy hűtőblokkot használok és nem 1-2 forintos ragaccsal és megfelelően rögzítve.
2013. jún. 24. 20:35
 4/5 Cser Fülöp ***** válasza:
Ömm próbáld meg a win xpt vissza rakni rá mert lehet hogy nem kompatibilis az BIOS a win 7-tel ha az xp vissza rá megy akkor a biosban kell álítani valamit nekem ugyan ez volt vistával de nem vágta tönkre csak nem tudtt bootolni
2013. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már volt rajta win 8 is, és azóta már kipróbáltam másik táppal is és elfüstölt az egész alaplap :S
2013. jún. 27. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!