Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Q9400 miért nem húzható rendesen?

Arexol kérdése:

Q9400 miért nem húzható rendesen?

Figyelt kérdés

Fesz emelés nélkül húztam 3.2-re a processzort.

Újraindít, teljesen stabil, 4db prime95 tökéletesen fut órákig, intel burn, stb. 58 fok fölé nem megy.

Egész nap semmi baj, játékok stabilak. Kékhalál, fagyás semmi.

Másnap indítom, 2680-on fut és bármit állítok csak alapon 2660-on vagy 8x400 mellett is csak 2680-on hajlandó futni.

Alap: Asus P5KC - RAM 4x2 GB kingmax 800

(Lehet nem lényeges, táp: fsp 550w raider)



2013. jún. 25. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Indíts el pl egy böngészőt vagy bármi más programot és egyből felugrik majd 3.2 ghz-ra. Amikor nincs semmi dolga a procinak, akkor lejjebb veszi az órajelét megtakarítások érdekében. Hő, áram..
2013. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Természetesen terhelés alatt mértem mindent.

Amugyis kikapcsoltam az energiagazdálkodást a tuning alatt.

A gép indulásakor is és a bios-ban is csak 2680-nak írta.

(Mióta ezt kérdeztem persze 3.2-n megy gond nélkül)

Mind1 is mert egyrészt a chipset nagyon forró, másrészt 2.66 és 3.2 ghz között alig volt különbség játék alatt.

2013. jún. 27. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 2,66 és 3.2 ghz között nincs különbség, akkor ott a vga lesz a ludas. Minden bizonnyal vga limited van és ezért hiába húzol a procin a vga lefogja. Mert egy erősebb vga mellett 4-5-600 mhz már igen sokat számít.
2013. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

HD 7850-re dolgozik.

Nem baj, még egész szépen elmennek vele 2013-as játékok is 1920 high mellett. Kérdésben kérdés ugyan,

de ha feszt nem emelek, az északi híd kap egy jó hűtést, a RAM-ok alapon mennek, CPU nem meleg

(hülyeséget írtam, 50 fok fölé sem megy) akkor lehet valami gond akár hosszabb távon?

Gondolok itt az alaplapon a fesz szabályzó részre pl.

2013. jún. 27. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem fixáltad a többi cuccot a tuningnál, csak az FSB-t emelted (és power saver off) akkor lehet gondod.

Ha az fsb-t emeled mindent emelsz, ne csodálkozz hogy forró az északi híd.

2014. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csacsi2 ***** válasza:

Ramoknál is fontos a sebesség és az időzítés, DRAM/FSB arány.

ramnál minél magasabb az FSB annál kissebb lesz a memoriabus sebessége. Ez A Biosban (AMI)a "flexibility options". Nagyobb memóriakompatibilitást tesz lehetővé, viszont amit a procinál emelsz, elveszíted a ramoknál. Kapcsold ki, viszont így lehet instabil lesz.


Nagyobb húzásnál ha a CL -t egyel magasabra (RAM függő) állítod akkor lassabb lesz a késleltetés ,de stabilabb a rendszer.

[link]


Van még valami a biosban ami rontja a teljesítményt a frekvencia korlátozásával amit ki kell kapcsolni, csak most nem jut eszembe a neve..megvan "Spread Spectrum"!


Egy cl 5 ös 800MHz -es ramnál nem lehet akkorát tuningolni , valószinü a memória sebessége is közrejátszik a teljesítményben.

Az meg biztosan ha a flexibility opció be van kapcsolva mert az leveszi.

2014. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van utolsó válaszoló. DDR2 esetén nem lehet túl nagyot húzni a gépen, bármit kapcsolsz ide vagy oda sajnos sekép sehang már kisebb túlhajtás felett is.

Viszont (pl az én lapomba) lehet venni nagy sebességű ddr2 ramokat, azokkal már jól lehet húzni.

2015. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!