Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet a laptopomnak baja, ha...

Lehet a laptopomnak baja, ha ezzel a töltővel használom?

Figyelt kérdés

Sztori a következő, adott egy HP 6735b laptop.

A töltője elromlott, és gondoltam, hogy kipróbálom egy másik töltővel (fujitsu s.), a csatlakozást megbütyköltem, mert nem egyforma volt. Szigetelésre stb vigyáztam. ezzel a résszel nem lesz gond. Úgy indul most be a laptop, hogy akksiról bekapcsolom, és mikor betölt a windows, akkor bedugom a töltőt. Ha csak simán töltőről kapcsolnám be, akkor nem indul. A numlock, és a caps lock világít.

A gyári töltő adatai: DC19V, 4.74A.

A fujitsué: DC20V, 3.25A. Most is arról megy, kapcsoljam ki inkább, vagy ha már eddig eljutottam, akkor már nem lesz gond?



2013. jún. 26. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A bootoláskor van az egyik legnagyobb áramfelvétel, viszont az "új" töltő több, mint 1 amperral kevesebbet tud leadni, valószínűleg a 3.25 kevés neki nagy terhelésnél.
2013. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is valami ilyesmin gondolkodtam.

A kijelző fényét minimálisra vettem, meg a hangszórókat sem használom, míg meg nem jön egy másik hozzá való töltő. Csak hogy addig lehet esetleg valami problémája?

Az akksit is nagyon nagyon lassan tölti.

2013. jún. 26. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Baja úgy nem lehet, csak max ha felmegy a terhelés, akkor kikapcsol.
2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!