Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitort szeretnék vásárolni....

Monitort szeretnék vásárolni. Netezésre, filmnézésre, játékra medium beállításokon. Milyent ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A gépem paraméterei:

AsRock FM2A75 Pro4

AMD Athlon X4 750K

2 x 2 GB RAM 1600

Sapphire HD 7770


A keret max 40.000 Ft


2013. jún. 29. 11:26
 1/5 A kérdező kommentje:

Hallottam erről az IPS paneles új dologról, hogy szebb, jobb, élethűbb.

Itt egy olcsó IPS paneles: http://www.youtube.com/watch?v=5v3WygDNfIo Egyedüli fenntartásom a nagy válaszidő. Az alábbi teszt videóból játék alatt látszik az elmosódás mozgásnál, olyan mintha csóvát húzna maga után a kép.

Betekintési szög sem hat meg: egyedül használom a gépet, nem szokásom oldalról-felülről-alulról nézni a monitoromat

2013. jún. 29. 11:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha hallgatnád is azt a videót, akkor elmondja hogy teljesen jó játékra is a monitor. És még ebben az alsó árkategóriában is jobb az ips mint a tn panel.


A válaszidő meg tipikusan a parasztvakítás kategória, amivel olcsó monitorokat el lehet sózni "gamer" címszó alatt. Sőt, régen pl 25-30ms-os válaszidőkben nézték a dolgokat.


Itt ez a teszt is, 25ms-ban adja meg:

Ha hallgatnád is azt a videót, akkor elmondja hogy teljesen jó játékra is a monitor. És még ebben az alsó árkategóriában is jobb az ips mint a tn panel.

Meg úgy mellékesen ismerősnek is ilyen monitorja volt, amit most öcsém használ, és érdekes módon teljesen jó játékra is.


Ez a válaszidő dolog kb olyan mint a videókártyákra pakolt ram mennyisége.


Lehet kicsit elfogult vagyok az ips panellel kapcsolatban, de én biztos olyat vennék.

2013. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem figyelsz rá külön, nem fog zavarni az ips panel.

Szebbek a színek sokkal.

2013. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hallgattam is a videót, és épp ezért kerültem ellentmondásba. Igen, azt mondják , hogy jó játékra, viszont a videóban amikor a Counter Strike-ot mutatják, látom hogy "húzása van" a játéknak. Ti nem látjátok?
2013. jún. 29. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
nem
2013. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!