Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van itt a hardver...

Miért van itt a hardver részlegen ez a Sapphire, Asus őrület, ha AMD kártyáról van szó?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a Sapphire az exkluzív gyártója pl.: az AMD-nek, de már 5-6 éve egy csomó más gyártó is nagyon megbízható kártyákat gyárt. Elképesztő az emberek mennyire majmolják egymást!

2013. júl. 2. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kettő a legmegbízhatóbb gyártó szerintem, bár az Asusnak az árárért eggyel jobbat lehet venni más gyártótól.

Amúgy a Gigabyte meg az MSI is érti a dolgát.

2013. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nincs semmilyen őrület,csak 1-1 ember szeret butaságokat okoskodni...
2013. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ezekkel, akármelyik gyártótól vehetsz kártyát. A Sapphire és ASUS is ugyanúgy meghibásodhat. Mindig olvass véleményeket és teszteket, és figyelj a garancia idejére.
2013. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Komplikato ***** válasza:

Jó kérdés. Általában elmondható, hogy egyik gyártótól sem vennék referencia hűtős megoldást, mert mindegyiknél gyenge. :D

Utána jön az, hogy lehet a Sapphire megbízható gyártója az ATI/AMD-nek, de még mindig olyan pasztát használnak ami 6-12 hónap alatt beszárad. Ettől én még szívesen megveszem, de legtöbb user nem fog rajta hűtőt barkácsolni pasztacsere miatt. Szegény MSI-ről anno elhíresztelték (jogosan), hogy volt rossz szériája. Az igazság persze az, hogy az ÖSSZES gyártónak volt ilyenje, nem is egyszer.

Amúgy Powercolor-t itthon nem fényezik, pedig a saját megoldásai mindig elég jók voltak.

A HIS-t meg azért nem ajánlgatják mert évekig nem lehetett itthon hivatalosan kapni. Most kezd vissza szivárogni, pedig egy időben azt fényezte összes hazai újság.

Mondjuk én Sapphire-t meg pár másik márkát a 2 év garancia miatt nem ajánlanék, ha már Asus, MSI, GigaByte 3 évet ad. A HIS-nél már elgondolkodnék, mert szvsz jobb a többinél, mert az is csak 2 év garanciás. (Ugye az EU-ban 2 évnél kevesebbet nem lehet adni számítógép főalkatrészeire.)

2013. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Komplikato ***** válasza:

Egyébként nem fórumokban érdemes keresni az igazságot, mert idehaza ott is csak azt fényezik, amit a hazai nagykerek "nyomatnak" és marketingelnek, hazai újságokban szintén.


Szerintem a legmegbízhatóbbak ilyen szempontból a német és skandináv HW oldalak tesztjei vagy ottani papírújságoké. Azért ami márkát sűrűn tesztelnek, az nem szokott annyira rossz lenni.


Amúgy bocs a Sapphire fikázásért, de az X1650XT-t leszámítva az összes kártyám tőlük volt és tuti fix mindet pasztázgatni kellett.

2013. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BM-Striker ***** válasza:
És az sem hártány, hogy Sapphire az alapmodelljeit elég kedvező áron adja, ami egy fix keretből min-max-olt konfiguréciók estén népeszerűvé teszi őket.
2013. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!