Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ásványi olajba merített PC?

Ásványi olajba merített PC?

Figyelt kérdés

sok videót látok a neten, hogy sokan ásványi olajba merítik alaplapjukat táppal együtt, és érdekelne a véleményetek, mert felmerült bennem pár kérdés:

1.: eddig úgy tudtam, hogy az olaj nagyon pocsék hővezető, akkor ez baromság?

2.: kb mennyibe kerül az ásványi olaj?

3.: eddigi tudásom szerint az olaj szépen lassan elcsemegézgeti a műanyagot, ebben az esetben egy műanyag felfogatású CPU hűtőborda (van ami nem műanyag?!) pér nap-hét-hónap után leugrana mint a fene, mikor elengedi az egyik felfogató pöcök/kampó/akármi, az ásványi olaj nem szereti a műanyagot, vagy fennáll ez a probléma?



2013. júl. 2. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kamunak nem kamu, de hogy értelmetlen az egyszer biztos. És sok munka van vele. Át kéne alakítani az egész rendszert. Aztán egy keringetőt is kéne csinálni mert egy idő után felmelegszik az olaj és ami eddig 10 c-fok volt az 1-2 órán belül 80 lesz. Ventiket le kell venni mert értelmetlen fent hagyni. Nagy ellenállás miatt több áramot is vesz fel, és le is éghet a motor. Szóval baromság az egész.
2013. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Lehetek őszinte?!

Megvagy buggyanva?!:) Minek foglalkozol ilyennel?! Hacsaknem akarod a procit duppla órajelre vagy leg másfélszeresére húzni akk a kérdésed értelmetlen és hülyeség!Sokáig lehet terhelni 1 procit!:) főleg a maiakat :) a volt AMD PHENOM II X4 965 3 4GHZ QUAD-CORE procim pl volt h felment 80C-ra mert rossz volt a hűtés rajta! (beszáradt a hűtőpaszta és teljesen rosszul vezette el a hőt!) és nemvettem észre 1 jó darabig!és simán bírta! és nem ez az első iylen eset nálam! :D hát igen :) szerencsétlen vagyok :) nah m1 a lényeg h fölösleges a kérdés! 1 normálisabb hűtő oszt heló szija...nemkell ilyen marhaságokkal foglalkozni!

2013. júl. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A nagy teljesítményű hálózati trafókat merítik olajba, víz helyett, a hűtés miatt, bizonyos életformák mert azt lopják ki alóla, így tönkretéve a trafót is, meg kárt okozva az olaj hiányával.

Amúgy drága.

PC-nek felesleges.

2013. júl. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 SimkoL ***** válasza:
A transzformátor olaj literje kb. 1.000 Ft körül van. Vannak speciális olajok is de azok lényegesen drágábbak. Annak idején AMD procikat húztam világba, a hűtésükre nagyobb hűtőt, több ventillátor alkalmaztam ott érezhető volt a sebességnövekedés.
2013. júl. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, és választ adnék a "minek?" kérdésetekre:

1.:nagyon jól nézne ki véleményem szerint egy jó kis akváriumban 2db röld vagy kék színű ccfl fénycsővel,

2.: a hűtési tényező az egekbe ugrana, mivel elég a cuccot egy jól megtervezett kompresszoros hőcserélőn átvezetni, igen, ezzel a fogyasztása is rendesen megnőne a teljes cuccnak, de (3.:) 1000x hangtalanabb mint bármi más (kivétel egy jó kis vízhűtőt, ott viszont fennáll a szivárgás veszélye, és nem is hűt mindent, csak amire rakok blokkot). Ami a leginkább érdekelne, hogy az ásványi olaj köbö mennyibe kerül, milyen a hővezetése mondjuk vízhez képest, és mennyire szeret műanyagot csemegézni. ha valaki ezekre a kérdéseimre értelmesen válaszolna, nagyon megköszönném.

2013. júl. 3. 01:41
 6/16 SimkoL ***** válasza:

[link]


Olvasd el a fenti cikket az ötlet megvalósításáról.

2013. júl. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi, de ezt már a kérdés kiírása előtt elolvastam, amúgy GPU-t szeretnék vele hűteni, mivel ez a geforce 8600GT szeret füstölőt csinálni a memóriákból, erre abból következtetek, hogy a memó IC-kre nem terjed ki az a beszottnagy passzív hűtőborda amit raknak rá. a fő probléma, hogy elég lassú, ezért overclockolnám, de azt sem szereti, ha a GPU gyorsabban pörög a videóramnál, és mivel nincs hűtő nem szeretném tovább overclockolni a ramot (főleg azért, mert hőmérője sincs, én meg nem szeretném kidobni az egészet a kukába).
2013. júl. 3. 16:13
 8/16 anonim válasza:
Nem kell a ventillátort leszedni. 1: keveri majd az olajt. 2. az olaj jót tesz a csapágyának. Esetleg érdemes kicserélni hajócsavarra.
2013. júl. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
az olaj műanyagot csemegéz szabadidejébe, szóval nem jó ötlet a műanyag venti, csak szétrágódna. bár ha van olyan olaj ami thermaláriánus, és csak hővel táplálkozik,
2013. júl. 7. 02:04
 10/16 A kérdező kommentje:
igen, ezt a szót a vegetáriánusból átalakítva hoztam létre :D
2013. júl. 7. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!