Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » KINGSTON 60GB SATA3 SSDNow...

KINGSTON 60GB SATA3 SSDNow V300 VAGY SAMSUNG 128GB SATA3 840 Pro?

Figyelt kérdés
Az érdekelne (mivel tudom hogy nem egy árkategória 17ezer a Kingston és 33ezer~ a Samsung) hogy egy alap sima Windows 7 64Bites Ultimate és még teli rakva mindenféle Driverrel elég-e lenne a Kingston vagy inkább a Samsung kell mert nem elég a Kingston ?!?!? Az árat hagyjátok. Ne is ajánljatok másikat mivel csakis ez a két darab lenne amitmegvennék. Csak az érdekel hogy elég lenne-e a Kingston vagy muszáj a Samsung ?

2013. júl. 4. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Méretre simán elég.

Nekem 50GB is elég, pedig sok holmi van a windowsomhoz integrálva (delles)

amúgy kb 35GB elég.

2013. júl. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BM-Striker ***** válasza:

a 60-64 gb-os ssd-k lassabbak, mint 120-128 gb-oasak.



Egy 64 bite windows 7 -et tartalmazó rendszerpartíció simán betölt 60 gb-ot, ha több porogramot is telípenél az ssd-re pl Phptoshop,Visual Studio, Steam könyvstár, stb...., akkor Samsung jobb választés.

2013. júl. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Nekem KINGSTON 120 GB SATA3 SSDNow V300 -am van. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Ennél kisebbet nem is nagyon szabad venni, nagyobbat meg minek.

Ha az op rendszeren kívül, még pár gyakran használt szoftvert is szeretnél rajta tárolni, akkor az ilyen 32 meg 64 gigásatokat fejtesd el, mert nagyon hamar tele lehet őket vágni. Azt is vedd figyelembe, hogy az élettartamuk meghosszítása érdekében a SSD -nek minimum 15-20% -át szabadon kell hagyni. Haver is 64 GB -ossal kezdte, de eladta és 120 -asra váltott, mert kezdte már unni a centizgetés, meg hogy minden vackot a merevlemezre kell átraknia.

2013. júl. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is egy 60GB-os Force 3 SSD-m van Win7 x64-gyel már másfél éve. Eleinte mindent belőttem jól és csak használtam vígan. Fontosabb appokat ugyan feltoltam az SSD-re, de a méretesebbeket inkább a vinyóra telepítettem. Sokáig úgy tűnt, hogy simán elég (35GB alatt maradt a kihasználtság az első fél évben az biztos). Ha most rákukkantok, akkor lemezkarbantartás után is csak 12,8GB szabad helyem van az 55GB-ból, amit viszont már érdemes üresen hagyni...az utóbbi hónapokban ezért néha már tisztogatok. Erősen gondolkozok egy 120/128GB-os modell beszerzésén!
2013. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válazokat. Szerintem egyértelműen a Samsung lesz a jó választás.(és meg is éri az árát sebesség meg hely alapján is). Amúgy raknék még talán ha ráfér 1-2 játékot max de lehet hogy inkább meghagyom a HDD-nek ezt az örömöt :)
2013. júl. 4. 11:06
 6/8 anonim válasza:
0%
Nekem Seagate ST1000DL 002-9TT153-om van. 1 TB-os. Tökéletesen megvagyok elégedve vele (igaz, csak kb. 300 GB szabad helyem van).
2013. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az SSD nem HDD. A kapacitás egy dolog, a sebesség meg egy másik. :)
2013. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Otthonra felesleges a 840 PRO verzió. Gyorsabb az írása, de egy átlag felhasználó úgysem haszálja ki. Árban meg 1,5-szerese a simának.
2013. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!