Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap gondom lehet? HELP!

Alaplap gondom lehet? HELP!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Friss a win 7-em

Első úgymond hidegindításkor(tehát 1 óráig nem volt bekapcsolva és utána) ahogy megjelenik a windows asztal le is fagy, ilyenkor az áramot is elveszi az egértől és a billentyűtől is

Ilyenkor ki kell kapcsolnom szabálytalanul, ezt követően pedig megy ha újraindítom


Arra lettem figyelmes hogy mindig (indításkor mikor bejön a windows asztal) telepíteni akar valamiket

plieee 1394 vezérlő

Pci eszköz

Pci híd

Audió

estleg videókártya


Nem mindegyiket akarja telepíteni hol csak egyet (indításkor, hol másik kettőt (amiket felsoroltam és persze új indítás után))


Nem kell mondanom elég fura ha feltelepített már egyszer valamit, akkor ha 2 perc múlva újra indítom miért akarja újratelepíteni



2013. júl. 4. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha teheted, bootolj be egy másik op.rendszert. Lehetőleg valami LiveCD-t. (Ubuntu, Slax, ...) és ha arról sem megy, 99% hogy alaplaphiba.
2013. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Debian 7.0 live lemezt ajánlom, minden driver benne van, eddig egy gépen se volt vele gond. Míg pl ubuntuval volt, nvidia go kártyákat nem ette meg hiba nélkül.Ja és még a gépignye is kevesebb, tehát jobban lehet vele tesztelni.
2013. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs olyan cd-m

De az előbb próbáltam ki hogyhogy a gépet felemeltem 2cm-re és visszakoccintottam a földre és rögtön le is fagyott


Annyi kérdésem lenne hogy este valszeg szétszedem az egészet (hátha látok az elektronikán valami problémát pl púpos kondi) És itt lenne a kérdésem hogy ti szerintetek hol melyik részén keresem az alaplapn a hibásodás nyomait, ha ugye több mindennel problémázik


És most már valószínűleg tudom hogy miért csinálja hidegen, mert a videókártyára rátettem gyorskötözővel egy hűtőt (venti) de hideg indításkor rezeg és hangja van egy percig (valószínűleg a vizszinte elhelyezés miatt) és ez a rezgés juthatott el az alaplapig :(

2013. júl. 4. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy van valami hajszálrepedés a pci-slotoknál... Gondolom azok közel vannak a "hangkártyához". Egy egyszerű érintkezési hiba is okozhat ilyet.
2013. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát hogy a videókártyát is telepítgetni akarta.. hát nem tudom. Az biztos hogy PciExpresszes a vidi, sima Pci- slotban pedig semmi sincs,mert alaplapi a "hangkártya"
2013. júl. 4. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!