Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Phenom II X4 995 mennyivel...

AMD Phenom II X4 995 mennyivel jobb, mint az Intel Pentium Dual Core G2010?

Figyelt kérdés
Új számítógépet szeretnék venni és nem tudom melyik a jobb és mennyivel mert nekem az Intelt ajánlották, de mivel az 2 magos és a AMD 4 magos. A haveromnak az AMD-je van és elég szépen fut rajta minden játék és ezért kezdtem el gondolkodni ezen. Meg hát annyival nem drágább a fent említett AMD mint az Intel.

2013. júl. 5. 19:02
1 2
 1/18 Tiby01 válasza:
13%
az amd-ek jobbak mint az intelek sokal olcsobbak is meg gyorsabbak is es jobb valasztas lenne a x4 995-os (az intelek dragak es szarok is ) amugy amd parti vagyok : D
2013. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
G2010 2 szálat kihasználó játékokban jobban fog teljesíteni, mint az AMD. Sajnos utóbbi elég öreg architektúra, és annyival nincs magasabb órajele, hogy az Intel CPU architekturális előnyeit ellensúlyozni tudja.
2013. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

"az amd-ek jobbak mint az intelek sokal olcsobbak is meg gyorsabbak is es jobb valasztas lenne a x4 995-os (az intelek dragak es szarok is ) amugy amd parti vagyok : D"


Már megbocsáss, de te retardált vagy? Mi az, hogy szarok az intelek?

2013. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszaitokat :)
2013. júl. 5. 19:32
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
AM3ra nem építenék gépet, max AM3+ra, ezért a phenom nem jó vétel.
2013. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha AM3+ lapba teszed a phenomot még mindig jól jársz vele, sőt később fejlesztheted (4)8 magos FX-re.

Egyébként 2 maggal jobb a Phenom a G2010-nél. A szálakat ne nézd, az csupán szinte bűvészkedés az intel részéről...

2013. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6: a szálakat hajtják végre a magok, ehhez nem sok köze van az Intelnek. Amire te gondolsz, az a HyperThreading, amely "virtuális magokat" alkot a valódi magok kihasználatlan erőforrásaiból. Ezt amúgy a fenti Pentium nem támogatja.
2013. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ebből nem sokat értettem , ha kérhetem elmagyaráznátok érthetőbben?
2013. júl. 6. 14:46
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit elmagyarázni rajta, #6 keveri a szálakat a HT-vel.

Játékok tipikusan kevés szálat használnak számításaik elvégzésére, ehhez pedig 2 magos processzor is bőven elegendő. Mivel egy mag a Pentium G2010-ben jóval erősebb, mint a Phenomban, emiatt előbbit lenne célszerű venned. Persze ez nem minden esetben van így, GTA4 pl kivételt képez ez alól.

Fentebb felvetették, hogy amennyiben csak ideiglenes megoldásnak szánod a Phenomot, akkor érdemes lehet venned, de csak AM3+ alaplappal, hisz az fejleszthető FX-re. Ez tény, de ugyanígy i3-at és i5-t is belerakhatsz a Pentium helyére...

2013. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, így már értem :)
2013. júl. 6. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!