Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor - hűtőpaszta?

Processzor - hűtőpaszta?

Figyelt kérdés

Egyrészt azt kérdezném, hogy milyen gyakran kell újrapasztázni a processzort? Olvastam pár helyen, hogy évente nem árt, de van egyéb "szabály" vagy valami amiből látszik, hogy már ideje lenne?


Valamint még azt kérdezném... beraktam a processzort és rá a hűtőt, és sajnos 2x is fel kellett szedjem a hűtőt a processzorról, pedig a paszta már rákerült a processzorra, szóval az első rászorítás után, 2x felszedtem. (Bénáztam, mert nem tudtam h a hűtő zsinórja merre menjen...)


A processzor az egyetlen olyan alkatrész, amellyel és valamiért nagyon, de nagyon óvatosan bánok, midig azt hiszem, hogy még az is árt neki, ha a hátulját megfogom, szóval ez a 3x való hűtő rászorítás egyenesen egy trauma volt számomra. Azt szeretném megtudni, hogy mi árt neki, mire kell vigyázni? Jogos a "félelmem"?


Még egy kérdés lenne... hogyan kell eltávolítani a rászáradt pasztát a processzorról, valamit a hűtőről, hogy ne sérüljenek?


Köszönöm szépen a segítségeteket! Minden jót!



2013. júl. 5. 23:05
 1/5 BM-Striker ***** válasza:
Akkor ha elhezd a normálisnál jobban melegedni.
2013. júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Komplikato ***** válasza:

Az pasztától is függ, a gagyik akár 6-8 hónap alatt beszáradnak. Onnan lehet észrevenni, hogy pár hét alatt a megszokott hőmérséklettől 10-15 fokkal (néha több) a proci hőmérséklete ugyan azzal a hűtővel.


Leszedni pedig ... én olcsó gagyi papírzsebkendővel szoktam, tudod az pont ilyen keményebb papír, mint egy smirgli :D

Nem vicc, azzal elkezded "polírozni", eleinte nehezen jön aztán elkezd szépen lekopni. Hűtőnél is, procinál is.


Procinál vagy a lábak elgörbülésére kell vigyázni vagy az alaplapi foglaltra kiszedés és berakás esetén.

2013. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ahha, szóval megnézem, hogy alapból, mennyi és ha rendszeresen feljebb megy akkor gyanakodhatok.

A kérdés további részleteire, véletlenül nem tudod a válaszokat. Tudod ilyen tippek-trükkök.

De az eddigi választ mindenképp köszönöm!

2013. júl. 5. 23:14
 4/5 A kérdező kommentje:

Alapból volt paszta a hűtőn, szóval nem tudom milyen minőségű, gondolom egy átlagos kis kence.

A többszörös ráillesztés, vagyis hát az, hogy többször újra levegőt kapott a paszta, nem okozott gondot, nem keményedett meg egy kicsit?

2013. júl. 5. 23:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve nem kellet pasztázni és fix a hőmérséklete. Igaz, 9 cm-es hőcsöves hűtésem van :)
2013. júl. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!