Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennyire visszafogja a gép...

Ennyire visszafogja a gép teljesítményét egy gyenge vinyó?

Figyelt kérdés

Nos ma csináltam egy számítógépet, mivel a gazdája lassúságra panaszkodott. Újratelepítettem feltettem rá a szükséges programokat, kikapcsoltam msconfig-ban a fölösleges frissítéseket, de a számítógép nagyon lassú!

Először kicseréltem a procit celeronról, pentium 4 2,4/512/400-as-ra (a lap nem támogat nagyobb cache sebességű procikat)

de maradt a lassúság, aztán tettem bele ramot amit így 480-ról (32Mb integrált vga levesz) 736-ra, kicsit látszik, a gyorsulás, de még mindig nem az igazi, mert egy jóval gyengébb felépítésű gép 3x ilyen gyors volt.

Na most észrevettem, hogy a logikai feladatokat elég gyorsan elvégzi a gép, tehát youtube akkor konvertálás elég szépen halad, de mikor meg akarok nyitni valamit, mondjuk egy sima böngészőt rengeteget kell várni! A rendszerbetöltésnél is nagyon sok ideig dolgozik a vinyó, a vinyó tulajdonságai: (a pontos típust nem tudom, de pár adatot megjegyeztem róla)

IDE, 5200rpm, 2mb gyorsítótár és 100 MBps a sebessége!

a kondíció és a teljesítmény a hdd sentinel szerint 100%,

ez lehet a bűnös a lassúság miatt, hiába van ilyen jó állapotban!

Már több mindenre nem tudok gondolni, sajnos nem állt módomban kipróbálni egy másik vinyóval amit tudom, hogy jobb ennél, de annyit befolyásolna a fordulat, meg a 100MBps sebesség, meg a gyorsítótár, hogy ennyire visszafogja a gépet?



2013. júl. 5. 23:52
 1/8 A kérdező kommentje:

...Ez lehet a bűnös a lassúság miatt, hiába van ilyen jó állapotba?....

(kérdésnek szántam) :)

2013. júl. 5. 23:54
 2/8 anonim ***** válasza:

A frissítések nem feleslegesek.

Xp-re már nincs frissítés, szóval akkor win7el kínzod?

Amúgy a cachenek nincsen sebessége, mint megadott adat.

A vinyó meg 5400rpm, valamennyit foghat rajta, próbáld ki egy 7200assal.

2013. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán lehet, a "100MB/s" meg inkább elvi adat, mintsem gyakorlati (ATA100-as?). Rakj fel egy HDD benchmarkot, nézd meg azzal, mit mér.
2013. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
xp-t tettem rá! Majd kipróbálom, csak már elvitték a gépet! Esetleg vetethetek velük egy másik vinyót?
2013. júl. 6. 00:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg belerakni egy másik HDD-t ideiglenes jelleggel, ha meg tudod tenni.
2013. júl. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hdd .teljesen biztos.

5400rpm - na de kérlek. az őskorban élsz?

Legalább 80 eres kábellel kötötted be?

felülettetsz mit mond? hány MB/s a read speed?

2013. júl. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eszközkezelőben a merevlemez-vezérlőnél nézd meg, hogy UDMA5 vagy UDMA6 van-e Windows alatt is. A chipset driver és esetleg IDE driver (ha kell) fel van telepítve? Sokat segíthet a sebességen. Meg ilyen gépnél még sokat számít akármennyi plusz memória is (kevesebbet kell töltenie HDD-ről). Ha kevés a hely, az szintén rossz. Töredezettség-mentesítés nem ártana (az XP nem végzi el automatikusan mint a 7, és IDE HDD-nél sokat számíthat).


Az új HDD vásárlással óvatosan. Ha pl nincs SATA csatlakozó, akkor majdnem fölösleges másik IDE-s (PATA) HDD-t venni, sokkal gyorsabb nem lesz.

2013. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen 80 eressel van összekötve a vinyó az alaplappal, sajnos sata nincs benne így kénytelen vagyok IDE csatlakozósat venni.

Ez a mostani vinyó ami a gépben van az pedig UDMA5-be tartozik, látszik is mert 100Mbps a sebessége!

amúgy nézegettem neten nem olyan drága egy jobb IDE vinyó, majd vetetek a gazdájával egyet, hát valamennyivel csak gyorsabb lesz!

2013. júl. 7. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!