Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnek ventilatorokat...

Szeretnek ventilatorokat venni a gephazba csak nem vagyok 1-2 dologal tisztaban?!

Figyelt kérdés
Cooltek K5 3.0 gephazam van es szeretnk meg ventilatorokat tenni bele. Nezegetem a nettem es ami a tapbol kijon asziszem 4 pines amit lehet a HDD be is dugni akkor azt hogy tudom osze dugni? Vagy az csak alaplapra valo ventilator? Mire kell figyeljek amikor ventilatorokat nezek a gephazhoz?

2013. júl. 6. 00:59
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Létezik molex --> 3 pin fan átalakító így akár közvetlenül a tápra tudod kötni a ventilátort. Ezt már lehet venni 1-2 szár forintért.

[link]

Viszont nem túl szerencsés, mert így mindig max fordulaton fog üzemelni a ventilátor.


A legjobb választás, ha a fordulatszám szabályzást az alaplapra bízod. Ugyanis minden alaplapon van min 1-2 SYS_FAN csatlakozható és a komolyabb alaplapok ezt automatikusan szabályozzák, ha beállítod.


Ha nincs szabályzó rendszer az alaplapon, vagy csak túl kevés a SYS_FAN csatlakozó érdemes valami, valamilyen front paneles szabályzót venni.

[link]

2013. júl. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hat van a gephazon ilyen szabajzo:

[link]

De ha tapba kotom akkor is tudom oket szabajozni ezzel a szabajzoval nem? Mert csak a 2 alap ventilator van jelenleg es igy 50C fok kozott mozog a proci es le akarom vinni egy 40-45C fokra :)

2013. júl. 6. 07:29
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

"De ha tapba kotom akkor is tudom oket szabajozni ezzel a szabajzoval nem?" Nem mart az a tápra lesz kötve nem pedig a szabályzóra. Azzal csak a 2 db gyárit szabályozhatod.


Az ilyen komoly gyári hűtéssel rendelkező házikat gyárilag úgy tervezik, hogy kicsapják magukból a meleg levegőt.

50 °C amúgy is jónak tekinthető terhelés alatt. Ha lejjebb akarod vinni, akkor inkább hatékonyabb processzor hűtőre lesz szükség szerintem.

2013. júl. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jobb pricesszor huto is lesz de azert akarok most 3 ventilatort tenni bele (1 ventilator alul a tap melett felfele iranyulo levego, 2 ventilator fent az alaplap felett ugyanugy felfele iranyulo levego) Hogy megjobban jarjon benne a levego :)

Proci hut meg:

2013. júl. 6. 09:12
 5/5 A kérdező kommentje:
2 het mulva akkor lesz anyi penzem hogy egy olyuant vegyek ami meg is eri amugy fm2 es kellene :)
2013. júl. 6. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!