Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lecserélni ezt a vinyót?

Bitangjó kérdése:

Érdemes lecserélni ezt a vinyót?

Figyelt kérdés
Van benne pár kilométer és arra lennék kíváncsi, h érdemes lenne-e lecserélni amíg ilyen állapotban van, vagy ráérek még vele. Ez a rendszer vinyóm is, meg adatot is tárolok rajta. Kép: [link]

2013. júl. 7. 11:54
 1/9 BM-Striker ***** válasza:
Ssd-re érdemes áttenni a rendszert, de ha nem lassú a hdd, akkor mardadhat.
2013. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem lassú, meg nincs is vele probléma, csak azért gondoltam mert már nem mai darab :) Az SSD-t 2 okból is kizárnám: 1. az én pénztárcámnak elég drága móka, 2. egy Zotac mini pc-m van amibe csak egy 2,5"-os hely van összesen :) Azért köszi a segítséget :)
2013. júl. 7. 12:01
 3/9 BM-Striker ***** válasza:

Az ssd-t beralhatod ennek a helyére, és a hdd meg működhet külső házban.


Az ár meg csak addig akadály, amíg nincs pénz.

(egyébként 60 gb-os Kingson v300 van már 17-ért is)


Nem akarlak győzködni, csak ez is egy lehetőség.

2013. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond :) Tudom én is h jó dolog meg minden, csak igazából a külső vinyót félteném. Sajnos nemrég egy váratlan áramszünet következtében meghalt egy 500as vinyóm mert pont másoltam rá. Ami volt rajta 300GB adat el is veszett. Nem is lenne olyan nagy gond mert filmeket zenéket letöltöm újra. De rajta voltak a családi fotók is meg ilyenek és annak búcsút mondhattam. Sajnos én voltam a hülye h nem mentettem le máshova is. Na mind1, köszönöm a segítséget, még átgondolom ezt a lehetőséget :)
2013. júl. 7. 12:38
 5/9 BM-Striker ***** válasza:
Eetleg egy 500gb-os Momentus xt jó alaternatíva lehet, ez egy merevlemez, amiben egy ssd működik gyorsítótárként.
2013. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek.
2013. júl. 7. 19:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem olcsó megoldás azt biztos. De így akkor elvileg kiküszöbölhető egy esetleg áramszünetnél történő hdd elhalálozás mint ami történ velem?
2013. júl. 7. 19:18
 8/9 BM-Striker ***** válasza:

Általábab a merevlemezeknek senjni baje se lesz az ásramszünettől.


Egyáltalán látja gép a külső hdd-t?

2013. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már odaadtam egy ismerősömnek a vinyót ajándékba. Pont másoltam a vinyóra mikor áramszünet lett és szerintem lekoppant. Utánna érzékelte az usb eszközt, de azt írta h formázni kell. Megpróbáltam megmenteni róla a cuccaimat, de nem érzékelte sehogy a vinyót. Aztán rányomtam mérgembe h akkor formázza. Egy darabig küszködött vele aztán kiírta h nem lehet formázni. Kihúztam majd visszadugtam és ugyan úgy formázást kért. Akkor beraktam számítógépbe h majd talán ott win lemezről újrapartícionálom. De sajnos ez sem segített, azt írta h nem lehetséges. Így teljesen meghalt a cucc. Fórumokba se tudtak segíteni. Arra meg nekem nincs pénzem h horror áron lementsék a dolgaimat róla. Így ment a kukába a vinyó.
2013. júl. 7. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!