Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Utólag lehet notebookba...

Utólag lehet notebookba videokártyát venni/cserélni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy laptopot, de csak az integrált videokártya van benne. Jobbra viszont nincs pénzem és arra gondoltam, hogy utólag vennék bele videokártyát úgy 1 év múlva, de nem nagyon tudom. Notebooknál is lehet cserélgetni az alkatrészeket vagy utólag venni bele újat mint az asztali gépnél? Azt tudom hogy ramot lehet, de most konkrétan a videokártya érdekel. Ha lehet akkor ugyanolyan kell bele mint az asztali géphez? Vagy külön van notebook videokártya?
2013. júl. 7. 13:23
 1/8 anonim válasza:
Asszem laptopokra nem lehet külön venni ilyen cuccokat bele. Ezt egyszer a haverom mondta kb3 éve de szerintem azóta se lehet
2013. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mostanság az integrált vga a prociban van, szal max. csak akkor van értelme lecserélni, ha a másik proci passzol a foglalatba, az alaplap elkezeli, és megéri az előzőt lecserélni, mert sokkal jobb.


A dedikáltat egyszerűbb lenne cserélni, de hogy abból is van-e/lesz-e olyan amit valóban érdemes...


Egy laptopban sztem akkor cserélsz inkább vga-t, ha bedöglik!

2013. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az olcsó laptopokban a vga általában az alaplapra van integrálva ha dedikált nvidia vagy amd, de ha intel akkor a processzorban van, persze az amd-nek is vannak processzorva épített vga-i. Cserélni tudtommal csak a processzort lehet normál 15,6" laptopban, de az nagyon körülményes, nehéz beszerezni a processzort és beszerelni.
2013. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor konkrétabban leírom, Egy Core i5-ös prociról lenne szó, amihez Intel grapics 4000 integrált vidikártya jár, de én később szeretnék bele venni valami normális videokártyát. Mondjuk egy 1GB-os Nvidia-t. Az a kérdésem, hogy ezt meg lehet-e csinálni.
2013. júl. 7. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha lehet akkor ugyanolyan kell bele mint az asztali géphez? Vagy külön van notebook videokártya?"

Közel sem. Egy dedikált laptop vga kb. egy mormál pc-s ram mérete, és teljesítményre sincsen egy szinten a kétféle vga.

2013. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az alaplapon van külön foglalat, amibe be tudod tenni, akkor lehet, de ennek sztem kicsi a valószínűsége egy integrált vga-s konfignál, mivel nem úgy van összerakva.
2013. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"kicsi a valószínűsége": értsd vszeg nulla!
2013. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor inkább i3-asat veszek, de normális videokártyával.
2013. júl. 7. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!