Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Intel Prntium Dual...

Van egy Intel Prntium Dual Core E5400 2x2.70 Ghz procim, de a Bios, meg a gép is csak 1.90 Ght-t lát! Miért? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


A képen lehet látni (be is karikáztam) hogy 1.90 Ghz-ként látja a procit (bekapcsolásnál is azt írja), pedig 2.70 Ghz-es. Mi lehet a gond? Már amióta megvettem azóta ilyen, most megy eladásra, 1-2 héten belül veszek egy új komolyabb konfigot, AMD Fx-6300 lesz benne (3,50 Ghz), és nem szeretném, ha az is kevesebb órajelen futna..


(Egyik ismerősömnek volt szintén hasonló gond (egy négy magos proci volt) volt vele 4-5 szerelőnél senki se tudta megcsinálni, és 500 km-re lévő unokatestvére látogatóba jött, kb 10 másodperc alatt megcsinálta neki, visszavitte az alap órajelre, ami a hivatalos adatok szerint is lennie kell a procinak magonként. Azt mondta, hogy az egyik mag zárolva volt vagy valami ilyesmi volt a hiba.)


2013. júl. 7. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szedj le egy normális tesztprogramot, terheld le a procit és nézd meg úgy. Szerintem csak az SpeedStep veszi vissza az órajeleket, ha nincs terhelve.


Ha nem ugrik fel a névleges órajelre, nézd át a BIOS-t.

2013. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha értenék hozzá :)
2013. júl. 7. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Intel SpeedStep egy energiatakarékossági funkció, ami csökkenti a processzor órajeleit és magfeszültségét, ha nincs szükség a teljesítményre.


Például nekem az AMD Cool'n'Quiet jelen pillanatban 800MHz-re veszi vissza a processzor órajelet és és 1,072V-ra a magfeszültséget a hivatalos 2,6GHz és 1,36V értékekről. Ez nem hiba. Ha kell az erő, azonnal visszaállítja a gyári értékeket.


Ezt a funkciót ki lehet kapcsolni, de nem nyersz vele semmit.

A CPU-Z nevű programmal és bármivel, ami terheli a processzort (tömörítés, konvertálás, tesztprogramok), valós időben meg tudod nézni, működik-e ez a funkció és azt is, hogy hogyan.

2013. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, igen. Biztos hogy nem ez a gond, mert mikor játszok, a Windows 7 processzorfigyelője, meg a Feladatkezelő zerint iss volt olyan mikor szinte 100%-on használtam a CPU-t, és akkor is 1,90 Ghz maradt. nem lehet hogy ez is az a mag zárolás, amit írtam a kérdés alá?
2013. júl. 7. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!