Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vga kártya gyártók/típusok...

A vga kártya gyártók/típusok hogy is vannak, ki melyiket gyártja/forgalmazza?

Figyelt kérdés

Pl. a Gigabyte oldalán fel van sorolva NVidia GeForce, meg ATI Radeon. Akkor ezeket mind a Gigabyte gyártja? AMD Radeon néven is láttam már az AMD oldalán, szóval nem értem, ki kivel van. Pl. azt hittem eddig, hogy az ATI egy külön cég. :(

Köszönöm!



2013. júl. 10. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ATI nincs már, csak AMD, a chipsetet az AMD gyártja, de más gyártók gyártják magukat a videokártyákat, a chipset alapján.
2013. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anti paladin ***** válasza:
100%

Jelenleg két nagy cég foglakozik grafikus chipek gyártásával és fejlesztésével asztali vonalon, az Nvidia és az Amd. Ati mint cég már régóta nem létezik, az Amd megvette jópár éve.


A különféle gyártók, úgymint Gigabyte, Sapphire, Msi etc. megveszik ezeket a legyártott chipeket és vagy terveznek hozzá saját áramkört vagy pedig az Amd/Nvidia referenciái alapján gyártanak egy teljesen gyári megoldást.

2013. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Áá, értem. Szóval akkor a Gigabyte oldalán azért vannak Nvidia GeForce és ATI Radeon kártyák, mert az Nvidia és AMD chipekre épülő kártyákról van szó.

Szóval ha valahol pl. GeForce vagy Radeon szerepel, akkor az annyit jelent, hogy Nvidia vagy AMD chipre épülő kártya?

Remélem jól értem. Köszönöm szépen! :)

2013. júl. 10. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak gyártók melyek nem elkötelezettek egyik oldal iránt sem, ilyenek az MSI, Gigabyte, Asus
2013. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!