Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopba 3,5 colos hdd....

Laptopba 3,5 colos hdd. Működni fog?

Figyelt kérdés

A laptopomba tönkrement a merevlemez (4%-os kondíció, nagyon lassú lett, már be sem kapcsol a gép...), de van egy 1TB-os 3,5"-os merevlemezem. Ezt szeretném bele varázsolni.A tápellátást egy külső hdd táp biztisítaná ( [link] az összeköttetést sata kábellel oldanám meg (egy ilyen átalakítóval: [link]


nem nagyon értek az ilyesmihez, ezért tőletek kérnék segítséget

Működne így?

Mi a hátránya ennek a megoldásnak?

Nem lesz bajuk a hardvereknek (hdd, laptop)?

Mire kell figyelni?

van egyáltalán értelme ennek az egésznek, vagy inkább vásároljak egy hozzá való merevlemezt?


előre is köszi!



#külsőm hdd #hdd táp
2013. júl. 10. 14:20
 1/8 A kérdező kommentje:
2013. júl. 10. 14:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem mozgatod a laptopot és nem rántod ki a vezetékeket addig működni fog. (nem néztem meg a linkeket, feltételezem, hogy jó madzagokat választottál).


A hordozhatóság teljesen meg fog szűnni. Működik amit leírtál, de szerintem jobban jársz egy normál 2.5-es hdd-vel.

2013. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

linket nem engedi valamiért, de itt van róluk kép:

[link]

[link]

2013. júl. 10. 14:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Az akkuja már úgyis tönkre ment, nem baj ha nem mobilis.
2013. júl. 10. 14:28
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
Működni fog. De ha az átalakítók árát megpótolod egy kicsit, veszel egy normális 2,5" -os vinyót használtan. Én legalábbis nem geccsolnék vele így, az tuti.
2013. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hypno ***** válasza:
100%

Jobban jársz ha veszel egy olcsóbb HDD dokkolót a be nem épített merevlemezekhez, és egy 2,5"-os merevlemezt amit viszont beépítesz oda ahova való. lehet valami kisebb, jó állapotú használt is, ha spórolósan akarod megoldani a dolgot.


Akkumulátort rendelj az ebay-ről Kínából.

Szállítási költséggel együtt kb. féláron kapod meg a hazai árakhoz képest.


Ezzel együtt szép kreatív megoldást okoskodtál ki.. (Posztapokaliptikus filmekben szoktam ilyeneket látni. :D)

2013. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

így, jobban utánanézve nem is olyan drágák ezek a vinyók mint gondoltam, tényleg nem éri ezzel a szedett-vetett megoldással bajlódni. Sőt lehet, hogy még gyűjtögetek egy kicsit és ssd lesz belőle (ha már lúd legyen kövér...)


nagyon köszönöm mindenkinek!

2013. júl. 11. 00:27
 8/8 hypno ***** válasza:
#7 Mint amikor teletankolják a Trabantot és ezzel rögtön a duplájára nő az értéke? :)
2013. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!