Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Avagy mire jó egy videokártya?...

Avagy mire jó egy videokártya? Pl:ha veszek a a gépembe egy videokártyát akkor szebb lesz a monitorom képe? Pl: sapphire 7790? többi lent

Figyelt kérdés
most D-sub kábellel van összekötve a gép mert alaplapi igp-t használok (nincs hdmi ) de viszont hogyha hdmi-n keresztül kötném be akkor szebb lenne a kép?

2013. júl. 11. 20:56
 1/5 i hate this world ***** válasza:
Nem, nem lesz szebb.
2013. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mármint ha a gépbe tennék új vga-t és arra kötném Hdmi kábel-el a monitort nem lenne szebb a kép ? mert tudtommal a digitális jel az szebb mint az analog vagy nem ?
2013. júl. 11. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a digitális csatlakozás előnyösebb, hiszen a videokártya digitális jeleket állít elő és az LCD kijelzők is digitális jelekből rajzolják ki a képet. Az analóg konverzió így felesleges és időveszteséggel és minőségromlással is járhat elviekben, de gyakorlatban észrevehetetlen vagy csak nehezen vehető észre különbség a d-sub és a digitális csatlakozók között (a digitális csatik között viszont biztosan nincs semmi különbség - DVI/HDMI/DP).

A videokártya ellenben jó, hogy növeli a teljesítményt, nyilván kategóriától függő mértékben. Egy jó videokártyával gyorsabban végezhetők el a 3D megjelenítéshez szükséges számítások, így magasabb grafikai beállításokkal, nagyobb felbontáson és/vagy folyamatosabban futhatnak a játékok. Egy videokártya segíthet a rendszernek szabványos videó formátumok lejátszásában is, terhet véve le a processzorról illetve hardveresen bevethetőek bizonyos feladatok gyorsítására direct compute, openCL, Cuda (nVidia) vagy az APP (AMD) API-k segítségével.

A Sapphire HD7790 egy elfogadható középkategóriás kártya, az árát megéri...ezzel szépen futnak az újabb játékok is, de a kártya grafikus képességei azért nem kikezdhetetlenek, de már egész jó. :)

2013. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ment a zöld! de én hogy ha filmnézésre gondolok vagy az alacsonyabb felbontású videók megtekintéséhez. meg Pl: a youtube-n is megnézek egy /720/1080p videót de nem tiszta,tűéles a kép hanem szemcsés vagy valami ilyesmi (szóval nem nagy szám)orvosolhatja a videokari és a hdmi ?
2013. júl. 11. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz minőségű, alacsony felbontású és bitrátájú videóból nem lehet éles képű szép videót csinálni, ugyanez vonatkozik sima képekre, hangra meg bármire, hiszen nem lehet kitalálni, hogy igazából milyen adatok hiányoznak egy butított minőségű fájlból. Bizonyos effektekkel, szűrőkkel meg erősítőkkel lehet ugyan javítani valamelyest a dolgokon, de alapból nem tudom, hogy a GPU ebben külön szerepet vállalna-e. Sajnos én nem vagyok nagy házimozi/video szakértő, annyira nem vonz ez az ágazat, de mulkor sógorom panaszkodott, hogy újratelepítette a gépét és csúnyábbak a filmek/videók. Egy régi HD2600XT kártyája van, annál a meghajtóprogram beállító paneljén a videózással kapcsolatos funkciókat bekapcsolta/felnyomtam illetve a lejátszó szoftverén belül is hasonlóan tettem. A végeredmény tényleg szemmel láthatóan szebb lett, de azért nem lett HD minőségű anyag egy zavaros, rosszabb minőségű filmből. A problémádra talán van szoftveres megoldás, de lehet, hogy nem árt mögé hardveres támogatás sem. A mai és a közelmúlt integrált videokártyái elvileg mindenfélét tudnak, ami filmezéssel kapcsolatos diszkrét kártyát leginkább 3D teljesítményért szoktak venni.

Érdeklődj/olvasgass esetleg valamelyik nagyobb számítástechnikai fórum videózással kapcsolatos topikjában. Én sajnos nem nagyon értek a videózáshoz (kódekek, felbontások, lejátszók, hardveres dekódolók, bitráták, látványjavító effektek meg ki tudja milyen dolgok összefüggése nálam kicsit zavarosak és még érdektelenek is).

2013. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!