Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA3-as hdd miért lassabb a...

SATA3-as hdd miért lassabb a vártnál?

Figyelt kérdés
Viszonylag tűrhető konfigom mellé vettem a minap egy új vinyót.Muszáj volt,mert ez volt a gépem leggyengébb pontja.6 éves 160-as WD volt benne!Egy 500 gb-os Western Digital Blue-t vettem a helyére.A régi vinyóm IDE kábellel csatlakozott a géphez,de az alaplapom kezeli a sata3-at,ezért is gondoltam hogy gyorsabb lesz,de nem vettem észre nagyobb változást.Az élményindex a régire is,meg az újra is csak 5.7-et adott.Min változtassak?Talán a Biosban nincs valami rendesen beállítva?

2013. júl. 13. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
mert a HDD-k nem tudják kihasználni a SATA3 sebességét, csak az SSD-k.
2013. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:
100%
Ahogy az előző mondja. Merevlemezeknél nincs értelme a SATA3 -nak egyik gyártónál sem. Még a SATA2 határait sem tudják súrolni. Ennyit tesz lehetővé ez a lemezes technológia, nem nagyon tudják már hova feszegetni a határokat.
2013. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én ezt értem,és köszönöm is a segítségeteket,csak az a baj ezzel a dologgal,hogy a régi 6 éves WD jóval gyorsabb ennél az újnál.Azért fura még a dolog,mert az egyik haver is vett egy Toshibát,ő meg azt mondja,hogy jóval gyorsabb lett a gépe.
2013. júl. 15. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!