Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan javítsam meg a monitoro...

Predator961 kérdése:

Hogyan javítsam meg a monitoromat?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy véletlenül megütődött a monitorom (LCD) és keletkezet rajta egy folt ami nem fekete hanem kék és ha mögé viszem az egeret akkor is látszik úgyhogy nem hiszem hogy a pixelek kikapcsoltak volna mert látszik mögötte a kép csak azért csúnya. Mit tegyek segítsetek? Nincs pénzem másikra/javítattni, valami megoldás van amivel javítani tudom saját kezűleg? Kérlek hülyeségeket ne írjatok. előre is köszönöm mindenkinek.

2013. júl. 13. 13:37
 1/6 hypno ***** válasza:

Nem tudod megjavítani.


Vagy egy idő után helyrejön magától, vagy sérült a panel és így kell együttélned vele amíg le nem tudod cserélni.

2013. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom de szerintem nem lehet megjavítani. Az LCD monitorok kissé bonyolultabbak annál hogy a pixelezett kijelzőjük vagy mutasson valamit, vagy egyáltalán ne. Az a lényeg, hogy nálad is az a gond mint nálam. Nekem is megütődött és középtájt egy halvány sötétedő folt van a monitoron. Maga a kijelző épp hogy csak sérült, és átlag esetben észre sem venni, de a lényeg hogy szerintem javíthatatlan. Javaslom hogy próbálj meg újat venni, egy sérült kijelzőjű LCD monitorral hidd el, hogy nem fognak foglalkozni, mert nem lehet javítani :/ Amugy egy új, esetleg használt LCD sem tul drága, esetleg ha ezt eladod és kitoldod némi pénzzel, vehetsz egy újat :)
2013. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pinkpancser ***** válasza:
Vagy monitor csere, kijelző csere, vagy így marad. Sajnos más megoldás nincs.
2013. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
maga a kijelző felülete nincs megsérülve, de az el lehet adni? van aki megveszi? és mégis mennyiért lehetne? a neve LG FLatrn L1710S légyszi segítsetek
2013. júl. 13. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Okés hogy a kijelző külsején nem látsz sérülést, a hiba alatta van, a kristályos részen, amin változtatni nem tudsz. Sztem el lehet adni, de persze olcsóbban mint egy használt LCD monitort, ugyanis hibás, ugyebár. Jobbat nem tudok javasolni, de azért inkább újat vegyél, nem túl drága, csak spórolj rá és meglesz :)
2013. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy idő után talán helyrejön magától.

Esetleg mellette (a folt mellett), körülötte nagyon finoman nyomd meg a képernyőt, de ne nagyon.


Ezek úgy működnek, hogy két üveglap között van a folyadék jellegű anyag. ha valami megnyomja és nem reped el az üveg, akkor csak kijjebb nyomódik közüle a speciális folyadék. Az akár vissza is áramolhat egy idő után.

Csodálkozom, hogy ennyire maradandóan jelentkezik ez a hiba. Már régóta ott van?


Az üveg lap nem tud deformálódni, inkább eltörne.

Viszont az üveg lapok között kell legyenek kicsi mikro távtartók, azok deformálódhattak és közelebb kerül egymáshoz a két üveg lap.


Egyébként egy ilyen kijelzőnek mindkét oldalán vannak még kívül polarizációs szűrő fólia és belül átlátszó vezető sávok meg ahhoz, hogy a két üveg lap ne nyomódhasson szorosan össze, a kicsi távtartóknak is ott kell lenni.


Viszont ha azok nyomódtak meg, akkor lehet, hogy nem lesz jobb. Tényleg nem tudok erre mit mondani azonkívül, hogy panel csere volna a legbiztosabb megoldás. Most körbe jártam de nincs jobb ötletem.

2013. júl. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!