Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Media Marktból rendeltem a...

A Media Marktból rendeltem a laptopomhoz egy külső winchestert, fog működni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a márka különböző, de állítólag az nem számít.

Ezt rendeltem: [link]


Ilyen laptopom van: [link]


Még az érdekelne ezen kívül, hogy az USB 2.0 az mit jelent? Mármint hogy be lehet-e majd dugni ebbe a laptopba?



2013. júl. 13. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Elvileg minden rendben lesz velük. Vszeg formáznod sem kell, hanem csak bedugod, és kész.

Az usb2 a régebbi, lassabb usb szabvány (már van usb3 is).

2013. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Maxell jó márka, vagy van nála sokkal jobb is külső winchesterben?
2013. júl. 13. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Sztem fifty-fifty az esélye, hogy jó lesz, v nem. Hogy milyen vinyó van benne konkrétan, azt nemtom (100% hogy nem maxell), de a vezérlő elektronikájában nem bíznék meg, ezért nem vennék. Legalább 1TBosnak nem túl drága...


Nekem verbatim van, és az jól szuperál, de sztem western digital, asus, samsung, seagate is biztos jó lenne. És inkább usb3asat vennék, bár a géped is csak usb2es.

2013. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is ezen akadtam fent, hogy 500gb-s acert vagy asust láttam 18 ezerért, ez meg 20 ezerért van, és 1 Tb-s... próbáltam figyelni arra, hogy USB 2.0 legyen ez is, mint a laptop, hogy ne legyen vele gond. A vezérlő elektronikájában mit értesz? Bocs, csak ezekben nem vagyok otthon, inkább a szoftverekhez értek jobban, mint a hardverekhez.
2013. júl. 13. 23:31
 5/9 anonim ***** válasza:

"A vezérlő elektronikájában mit értesz?"

Ami lehetővé teszi, hogy az ide/sata vinyók usbs felületen keresztül is működjenek.


Amúgy lehetett vna usb3as is, csak legfeljebb a géped nem használta vna ki a max. sebességig.

Usb3as pendrive-ok is mennek usb2esben, és ha nem is érik el a max. sebességüket, mégis gyorsabbak adatátvitelnél.

2013. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem azt hiszem. Nekem elvégre ez szinte csak filmek/játékok tárolására kell, mivel a laptopon a 300 gb már betelt, és vagy 100 gb az film rajta, azt szeretném majd átrakni erre, meg újakat letölteni. És ez a külső HDD eltud romlani valahogy? Meg elvégre akkor mondhatni olyan, mint egy pendrive, csak sokkal nagyobb a tárhelye?
2013. júl. 13. 23:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Jelentősen eltér a pendrive-tól, mert manapság még csak egy sima hdd van benne, viszont használat szempontjából ez a különbség nem látszik.

Ha a vinyó kinyiffan, akkor annyi a cuccnak (hacsak nem viszed el a kürt rt.-hez jelentékeny összegért lementetni), ha meg csak a vezérlő, akkor esetleg a tokjából kiberhálva a vinyót sztem még fel lehet használni - persze megfelelő rackbe rakva.

Sztem a vinyó kisebb vszínűséggel nyiffan ki, mint a vezérlő. Ha megütődik, nem megfelelően távolítod el stb., akkor egyszer csak azt kéri bedugásnál, hogy formázd újra, és olyankor kezdődik a buli...

2013. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget. Ha lenne még valamilyen kérdésem, remélem, hogy számíthatok rád.:)
2013. júl. 14. 00:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért csak formázd meg, méghozzá NTFS-re, mert gyárilag általában FAT32-re vannak formázva.
2013. júl. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!