Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A minap vásároltam egy 3...

Lil' LeD kérdése:

A minap vásároltam egy 3 TB-osnak kiírt HDD-t. Beraktam a gépebe, felismerte hogy 3 TB, de csak 2 TB-t tudtam belőle leformázni. Nem engedett többet. A kimaradó 1024 GB-on sem tudok új partíciót sem létrehozni, se semmi. Mi tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

[link] Itt van egy csatolt kép, a mostani állapotról.

Ott mutatja nekem formázatlanul, a kimaradó részt, és nem tudok semmit kezdeni vele.



2013. júl. 14. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
foglald le és partícionáld
2013. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan foglaljam le?
2013. júl. 14. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Háááát ez fergeteges. Nincs pénzem több szart venni bele, lásd alaplap megint, meg ilyenek. (Szinte vadi új az alaplap.) De kisebbet meg nem akarok... Amúgy 64 bit-es operációs rendszerem van. És köszönöm a linket!
2013. júl. 14. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Tipp:


1. Amikor NTFS-re formázod, ne az alapon adott kluszterméretet (lemezfoglalási egység - 4096 kb)) add meg, hanem nagyobbat. Ekkor elvileg mennie kéne.

2. Ha mégsem, akkor GPT partíciót csinálj és akkor jó lesz, de ezt az XP nem kezeli...

2013. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megnéztem. Csak a 2. a járható út. GPT patíciót kell csinálnod...
2013. júl. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És hogy lehet? Mert csak NTFS-t enged. Nincs más a legördülő listában.
2013. júl. 14. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem fájlrendszer, hanem partíció! Nem abból a menüből lehet kiválasztani. Egy vinyó ELSŐ partícionálásakor ajánlja fel az oprendszer, utána már csak célprogrammal módosíthatod ezt...


Pl: [link]

2013. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!