Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot, vagy asztali gépet...

Laptopot, vagy asztali gépet vegyek. Akinek laptopja van, az szokta hordozgatni?

Figyelt kérdés

Mondták, hogy jójó a laptop, de sok ember életében nem viszi ki a szobájából a gépet. Akkor meg minek?


Én azért gondoltam laptopra, mert délután, este már fáradt vagyok géphez ülni, de még akarok netezni. És gondoltam, hogy a laptopot lehet ágyban is nyomatni, meg kivinni a teraszra, elvinni haverokhoz, meg bármi.


De azt mondták, hogy úgysem fogom én azt annyira sokszor vinni, hogy megérje.


Akinek van laptopja az hogy gondolja? Szokta magával vinni, fontos neki a hordozhatóság?



2013. júl. 14. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy a laptop csak akkor kell, ha valamilyen módon hordozva van. Asztali gépként használni egy laptopot hülyeség. Egyrészt egy asztalit ugyanolyan teljesítmény mellett olcsóbban megkapsz, másrészt meg könnyebb bővíteni, javítani, karbantartani.
2013. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én még néha a wc-re is magammal viszem,ott nem az újságot olvasom,hanem a lapin a facet nézem meg,
2013. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ez attól függ hogy mire is használod. az asztali gépeket olcsóbban meg lehet venni nagy teljesítménnyel is mint egy laptopot. ráadásként egy azonos hardverrel szerelt laptop gyengébb mint az asztali párja. ezeket a szempontokat is nézd. valamint az is jogos feltevés, hogy fogod e vinni magaddal. nekem van laptopom is, és asztali gépem is, de a laptop az egyetem miatt kellett, viszont ha itthon vagyok, az asztalit használom az esetek nagy részében jelenleg.
2013. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Én nagyon megbántam a laptopot... megvettem, mert tudtam, hogy ide-oda fogok vele rohangálni. Jó is volt, de nagyon kevés ideig lehet használni... volt, hogy nem is tudtam már elmenteni a dolgokat, és fél nap munkája elveszett. Arról már nem is beszélve, hogy mindenhez csak úgy lehet drivert találni, ha fél napokat rááldozol, mert kinyitni nem lehet, a könyvben nincs benne, és amíg nincs fenn driver, addig semmilyen program nem tudja megmondani, hogy mi van benne... ehhez viszont már Driver Geniust használok, ami rohadt lassú. A laptop maga is nagyon lassú, semmi nem fut rajta normálisan, még egy Office sem... pedig nem épp egy sz@rt vettem. Az akksikat ezerrel eszi, már a harmadikat vettem bele... nem éri meg, undorodom, szar, soha többet. ASZTALI PC!
2013. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

#4-es valaszolo:

csak mert Te nem tudtad kihasznalni a laptop adottsagait, nem kell lesz@rozni.

Nekem Dell laptopom van otthon, dockal, tehat ugy is funkcional mint egy asztali gep (dockra van rakotve a billentyuzet, eger, nyomtato es dual monitor, tehat minden amit egy normalis asztali gepnel szokas). Ha pedig magammal akarom vinni, csak egyszeruen kiveszem a dockbol, tehat meg kabeleket kell sem kihuzigalnom.

Szoval vegyel egy kicsit vissza, mert lovesed sincs sem a laptop, sem az asztali gep elonyeirol/hatranyairol.

2013. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nincs fogalmam róla? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Kösz, jót nevettem... több, mint 10 éves tapasztalatom van mindkettő terén. Bocsi, de ezt nagyon nem találtad el.

A laptopnak EGY előnye van, hordozható... semmi több. Drágább és szarabb, mint egy asztali. Amennyiért egy normális laptopot tudsz venni, amin elfut az Office (mert ez már csodának számít lassan), annyiból olyan gépet tudsz összetenni amelyen akadás nélkül mennek a legújabb gépigényes játékok (na nem mintha nagy gamer lennék, csak érezd a különbséget)...

2013. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
10 ev tapasztalatod van? Akkor meg gazabb a hozzaszolasod :)
2013. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Több, mint 10 év. És amúgy nem szakmai szempontból kérdezte... arra volt kíváncsi, hogy megéri e csak azért, mert lusta (elnézést). Most én minek untassam? Megtanultam, hogy ezen az oldalon nem ilyeneket kell írni, mert úgysem értik meg és nem is érdeklik a kérdezőket. A szakmai szempont mehet Prohardverre... nekem van laposom és asztalim is. Az asztali sokkal régebbi, mint a laptop mégis sokkal jobb... 200K felett meg már megint azt kell mondani, hogy nem érdemes laptopot venni. Tehát minden szempontból jobb egy asztali PC. Hordozhatóság? Nem nagy előny... meg még a WC-re is géppel menni? Ez már függőség, nem előny.
2013. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ajánlom ezt a cikket:

[link]

Én is azért vettem, mert azt gondoltam, hogy a munkámat leegyszerűsíti. Hát... tévedtem.

2013. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én 5 éve laptopot használok és nem váltanék vissza asztali pc-re... Ennek az az egyetlen oka, hogy meguntam a sok kábelt, a vezetékeket stb. Porosodott, melegedett, hangos volt. Sokkal jobb így laptoppal. Egyrészt amikor akarom akkor elviszem és kész. Kis kompakt stb.


Neked viszont nem ajánlanám abból, amit leírtál. Vehetnél inkább egy korrekt pc-t és mellé egy tabletet. Valószínűleg ugyanannyira jössz ki árban ezzel a kettővel mint egy jobb laptoppal.

2013. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!