Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet valahogy halkítani...

Lehet valahogy halkítani rajta? Mindenképpen újat veszek, de azért megkérdezem (. )?

Figyelt kérdés
12cm-es venyót készülök venni, 2 db-ot. A munkahelyemen éppen egy rekk dobozt szereltem, amiben találtam egy 12 cm-es hűtővenyót(gondolhatjátok hogy megörültem) főnök azt mondta vigyem csak nem kell az bele, szóval elhoztam. Le voltak vágva a csatlakozói, tehát az itthoni 3 tűs fan csatira rákötöttem(a venyón csak 2 vezeték volt). Ez ment is, de olyan hangos,és erős, ami tök fölösleges. Mintha valami szélcsatornában lett volna. Tippre kb 1200-1600rpm-es lehet. Szóval lehet valahogyan lassítani, halkítani rajta? A másik kérdés meg az hogy ezt hátulra raktam, elől egy 8centis van, esetleg megcseréljem a kettőt?
2013. júl. 16. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb a megfelelő értékű és teljesítményű soros ellenállás/potméter. Néhány 10 ohmra és néhány W-ra számíts.


12V és hány A-es (mA-es) a ventid?

2013. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pinkpancser ***** válasza:

Soros ellenállással annyi a baj, hogy a teljes áram átmegy rajta és melegszik. Megoldás lehet még a PWM szabályzó, de ahhoz több alkatrész kell, meg kell némi elektronikai tudás. Viszont van még egy egyszerű megoldás :)


[link]


Persze a ventinek ne kelljen 1A-nál több és az sem baj ha a 7805 kap egy hűtőbordát (ami nem ér hozzá más fém alkatrészhez)

2013. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
500mA-es és köszi
2013. júl. 16. 17:51
 4/6 A kérdező kommentje:
És elől rakjam előre, vagy maradjon hátul?
2013. júl. 16. 17:52
 5/6 pinkpancser ***** válasza:
Hátul megy a tápventi, de azért beteheted alá. Ha viszont előre teszed jó helyre akkor még a vinyókat is fogja hűteni. Egyébként 500mA nem kevés! Max tempón a 200mA-es revoltec venti se halk (bár van 2A-es 8 centis turbinám is)
2013. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24 ohm 2W sorba és tuti lesz. Nagyon sok gyártó így szállítja a hátlapi ventijét. Egy soros ellenállás, két végén a megfelelő csatival. Ha akarod bekötöd, ha akarod kihagyod. :)
2013. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!