Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Menyire melegedhet egy Chiefte...

Menyire melegedhet egy Chieftec 650W-os táp?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új tápot és az érdekel menyire szabad neki melegednie,az egyik ismerősöm vett egy 550W-osat és az nem melegszik egyáltalán.
2013. júl. 16. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez leginkább a hatásfoktól függ. ha 80+ minősítésű akkor nem melegszik nagyon.

természetesen ez függ a ház kialakításától pl ha a táp a CPU-ról húzza el a forró levegőt akkor nem csodálkoznék ha forró lenne. ezért jók az alsótápos házak

2013. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez igazából egy CTB 650S ami már 85+ hatásfokú,elvileg nem is kellene neki meleget fújnia ,alapjáraton langyos levegőt fúj,játék közben melegebbet.
2013. júl. 16. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
És felső vagy alsó tápos a házad?
2013. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
melegebbet... ez teljesen normális mivel kb 4x akkora terhelésnek van kitéve játék alatt mint üresjáraton
2013. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A ház egy felső tápos régi gépház,a proci cooler pedig oldalra fújja a levegőt amit a táp felszív.De nem hiszem hogy a proci hőjétől meleg,mert ha menet közben megfogom a táp belső oldalát ott is érezni ,hogy egy kissé meleg.
2013. júl. 16. 21:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nem ismerem a pontos konfigodat sem a felépítését. de ha nem forró hanem meleg szerintem bőven elfogadható. természetesen van ami kevésbé melegszik van ami jobban ez függ a belső szerkezetétől, a hűtésétől, a teljesítményétől, a terheléstől és a hatásfoktól. tönkre nem fog menni attól hgy meleg levegőt fúj. ez valószínűleg a teljesítményének tulajdonítható
2013. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BM-Striker ***** válasza:
A legrosszabb esetben hangos lest a táp ventillátora az extra hő miatt.
2013. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vészes a hőfoka de ha már 85+ akkor már arra számítottam hogy nem fog melegedni(abból kiindulva,hogy a haver 550w chieftec tápja még játék közben is hideg levegőt fúj,pedig sokkal erősebb a gépe mint nekem). Még így sem fúj annyira meleget mint az előző tápom.
2013. júl. 16. 21:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen de az is közrejátszik hogy a tiéd lehet hogy jóval többet eszik mint az övé. ez nem függ a PC erősségétől.

lehet neki I7 neked pedig Core 2 Quad de a tied még így is lehet többet fogyaszt mint az övé. ezért hajtja a tápot. nem beszélve arról hogy a te tápod 100W-al nagyobb teljesítményű.

2013. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma kipróbáltam terhelés alatt úgy,hogy közben tesztprogrammal mértem a feszültség értékeket.Az 5 és a 3V egyáltalán nem változott, a 12V (Max-12.304V Min-12.201V) is csak ennyit ugrált.Hitman Absolution-on teszteltem kb. 20 percig,de addigra már rendesen meleget fújt.
2013. júl. 18. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!