Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb vetel FX 8***...

Melyik a jobb vetel FX 8*** vs i5 ****?

Figyelt kérdés
Most, hogy kiderult, hogy az uj generacios konzolokban is 8 magos proci lesz, szerinetek melyik lenne a jobb hosszabb tavra, jatekra? A 8^magos^ AMD vagy a 4 magos INTEL?

2013. júl. 23. 01:33
1 2
 1/11 Smittes ***** válasza:
Mennyi pénzed lenne rá?
2013. júl. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Intel teljesitmenyben jobb.

AMD ár/érték arányban.


En FX 8***-at vennék, hiába hogy az intel jobb egyesek szerint. Az az FX 8000-es boven elvégzi a dolgát

2013. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anti paladin ***** válasza:

Játékra i5. Az fx rengeteg magját nem nagyon tudják kihasználni a játékok.

A konzolok ebből a szempontból nem mérvadóak, egészen más a központi egységük felépítése.

2013. júl. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az Intel. Már csak abból is látszik az előnye hogy a 4 magos Intel 3770K megveri az AMD 8 magos 8350-t ami mellesleg nem is tartalmaz 8 db rendes magot mert csak 4 modulból épül fel. Az FX egy hatalmas bukás volt és ezt az AMD fanoknak is el kell ismerni, egyetlen használható model ami még meg is éri az árát az az FX 6300. Én úgy vagyok vele hogy inkább gyűjtök egy jó i5/i7-re és akkor tudom hogy egy rendes processzort vettem ami mellesleg nem fogyaszt 100-200 W-t.

A teszt:

http://www.youtube.com/watch?v=ewrPDqFuT3Y

De ez is az én véleményem lehet lehurrogni AMD fanok!

2013. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Felettem lévővel nem értek 1et.


Mert:

1.: i5 csak 4 magot tartalmaz. Míg egy FX-8XXX 8db-ot. Azé nem mind1.


2.: Igen MÉG nem használja ki azt a mag mennyiséget. (Ennyi erővel akkor a i7-nek a 8 szálát se) Mondom: MÉG! De ha úgy is megveszed, nem 1év múlva dobod ki.

2013. júl. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne beszélj már hülyeségeket kérlek... Mit ér a 8 magjával ha 4-et nem tud legyőzni? És még egyszer mondom nem rendes 8 magból épül fel hanem 4 modulból...

[link]

2013. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyerekek azt meg kell hagyni, hogy nem minden HARDWARE-től függ. Ha szar a program a vason, akkor mehet minden a kukába. Most ha megnézzük a BF3-mat, most alá teszel 4 vagy több magos procit, gyártó/típus-tól függetlenül, kb. 1-3FPS különbséget fogsz látni. Mert: ÍGY LETT MEGÍRVA A JÁTÉK


i7 nekem azért nem szimpatikus mert 4mag/8szálat használ. Azaz: 1magra jut 2 szál, ami azért jó hogy a procinak az adott idő tartományban inaktív részét aktiválja. De ha 100%-on teker, akkor a másik szál nem jut szerephez, mert lefoglalja az 1ik. Azaz: leredukálódik 50%-ra a szál használtság, és érvényesül a 4mag a 8 helyett.


FX-8XXX-nál meg valós 8mag/8szál van ami ez nem él. És persze mikor megjelent az FX akkor volt bukás. De ezt azóta foltozgatják javítgatják, és már adtak ki új procikat is azóta.


i5 még azt mondom hogy még eredetibb mert annyi szál van benne mint mag.


Természetesen az se egészséges, hogy tömjük a prociba a magot. Inkább keljen 2db CPU a gépbe oszt jóvan. Igaz az inkább a serverekre igaz. :)

2013. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem az FX megfelel mindenre amire kell.Játék film stb.

Nem kellene nekem i5-t se i7-t.

BF3,Crysis 3-ra gondolok.

2013. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Újabb hülyeséget hallhattunk... Mikor fogjátok már fel hogy nem a magok száma vagy azok MHz-e fogja eldönteni melyik processzor a jobb?! Már rég nem abban a korban élünk hogy úgy itéljünk meg egy processzort hogy hány magos illetve milyen MHz-en fut! A két processzor teljesen más módon épül fel! És valóban a játékokhoz elég egy FX 8150 vagy 8350 sőt már egy FX 6300 is teljesen elég! De ha nagy és bonyolult számitásokat akarsz végezni PL: YouTube Stream, vagy konvertálás és társaik akkor az i7 a nyerő! Nyugodtan vitázhatunk de mind annyian tudjuk hogy a komolya számitásoknál az Intel a nyerő és ezt az általam előbb linkelt teszt is bizonyitja!

#7-- Te pedig inkább olvass utána a Hyper Threading működésének mielőtt hülyeséget irsz!

2013. júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az már levan szogezve az AMD ár/érték aranyban jobb

Az Intel minoség/ero.

Kinek amire pénze van s ki amit szeret.

2013. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!