Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Át lehet állítani a grafikus...

Át lehet állítani a grafikus memóriát a biosban (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Tulajdonságoknál 1700mb felhasználható videómemóriát ír, és jelenleg 128mb van használatban. Valahol ezt át lehet rakni többre(gondolok én bios-ra). Csak mert nekem kicsit furcsa,hogy 200.000FT-os laptopban van 4gb ram,500GBHDD és csak egy 128mb-os videókártya ''fért bele'' valaki valami ötlet
2013. júl. 26. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:
A videokártyák teljesítményét nem vram-ban mérik. Egy gyengébb integrált videovezérlőnek elég is lehet 128/256MB, de a komolyabbaknak sem kell igazán 512MB feletti memóriát megosztani. Milyen videokártya van a laptopodban? Nézz rá szvsz GPU-Z-vel is, mert a dxdiag véleményem szerint nem jó vidememória megállapításra. Ha a videokártyád integrált, akkor valószínűleg a bIOS-ból tudsz még neki adni, de túl sokat nem érdemes, mert gyorsabb már nem lesz tőle, de kevesebb jut a rendszernek. Típustól függően sztem 256 vagy 512MB bőven elég!
2013. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!