Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nehéz az otthoni gépösszerakás?

Nehéz az otthoni gépösszerakás?

Figyelt kérdés

1-10-es skálán amin az 1-es a nagyon könnyű, a 10-es nagyon nehéz. Én egy fél lajikus ember vagyok a számítógépekhez (a hardverekhez értek, az összeszereléshez nem).


Köszi előre is a válaszokat!



2013. júl. 26. 20:26
 1/9 Kirito-kun ***** válasza:

[link]


7:25 körül kezdi összerakni,de elvileg onnan fog kezdődni a videó...


alap angol kell hozzá,1-10-ig olyan 2-es

2013. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 3-4 :).
2013. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Várok még véleményt.
2013. júl. 26. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:
2-3
2013. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég relatív.


Ha rendesen megnézed a kézikönyvet,előbb gondolkodsz mielött cselekszel,és higgadtan csinálod,akkor 1/10.

2013. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha újítasz, akkor megnézed alaposan a mostani kábeleket (akár le is fotózhatod) és szépen sorban kihúzol mindent, videokártyával kezdd, aztán a processzorhűtőt húzd ki majd csavarozd le, a processzort a foglalatból vedd ki. A HDD-t is húzd ki, az alaplap fő áramellátásáért felelős 2 kábelt (egyik lehet, hogy egy kis négyzet alakú 4 tűs, de lehet 8 tűs téglalap is) a másik egy hosszabb soktűs. RAM-okat (memóriákat) kipattintod és mindennel megvagy.

Ha HDD csere is lesz (ha csere lesz egyáltalán), kicsavarozod, a tápegységet is ugyanez a szitu vele.

Power, reset, usb kábeleket kihúzod és elvileg megvagy, de kábel ne maradjon bedugva.

Az alaplapot csavarozd ki és mehet az új.

Ha teljesen új és nincs másik géped (amit nem nagyon hiszek:)), akkor sincs nagy gáz mert mindent csak egy helyre, egyféleképp lehet berakni és bekötni.

Bármi gond van írj. :)

2013. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a processzor berakást, lekenést mondnám olyan 2-3ra.

A memória lehet még esetleg 2, ha valaki nem csinálta

A többi része abszolút 1

Ja a gépház bekötése (kapcsológomb, reset, ledek, hangszóró, usb, stb) az alaplapra az nálam 1-5ig terjed kb. :D Találkoztam már olyannal, hogy anyáztam egy sort mire mindent jó helyre kötöttem. De ha normálisan le van írva a könyvében és a kábelen a feliratok is érthetőek, akkor nőgyógyász kézügyességgel az is 1-2.

2013. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6: nem lesz fejlesztés, ezt csak kiváncsiságból, hogy majd a jövőbe mi vár rám.


Ment mindenkinek a zöld pacsi! :)

2013. júl. 26. 21:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Adja magát, ha nem értesz hozzá akkor inkább ne próbálkozz, mert ha elrontod akkor bukfenc.
2013. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!