Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység: ATX vagy SFX?

Halalfalo kérdése:

Tápegység: ATX vagy SFX?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy új tápegységet kell vennem a gépembe, mert szeretnék videókártyát belerakni az integrált vacak helyett, és a jelenlegi 300W-os tápom így már nem lenne elég. Ki is néztem magamnak egy Cooler Master GX Lite 600-ast (Hogyha később fejlesztem a gépet, elég legyen.) De a biztonság kedvéért lemértem a gépemben lévő helyet. Egy átlagos táp 8,6 cm magas, de az én gépemben a tető és a tápot tartó lemez között 8,2 cm a távolság :(

Tehát az ATX tápok nem jók bele. Jobban megnéztem a mostani tápot és rájöttem, hogy ez 6,3 cm, tehát SFX. Ez nem lenne gond, de az a baj, hogy SFX-ből nem igazán találtam 600W-osat csak 450-eseket de brutális árakon. Dehát az lenne a kérdésem, hogy normál méretű tápot bele lehet e suvasztani valahogy, a ház fűrészelése nélkül.

Az is megfordult a fejemben, hogy alulra berakhatnám, és akkor csak néhány hátsó pöcköt kell kipattintani. Igaz, így nem tudom odacsavarozni, de szigszalag megoldja :)

Az is gond, hogy alul vannak csatik az alaplapon, amik a bekapcsoló gomb stb. Ezek kilógnak egy kicsit, így alulra nam tudom rendesen berakni a tápot, szóval a tápot lehet-e állítva rakni? Mert akkor csak 8,6 cm-t nyúlna be az alaplap felé, fölfele meg mindegy, hogy mennyit foglal. Ha esetleg valaki tud 600W-os SFX tápot jó minőségben max. 15 ezerért, akkor még az is egy opció (de valószínűleg nincs ilyen) Remélem érthető voltam, a tanácsokat, tippeket, ötleteket előre is köszönöm. :)



2013. júl. 28. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon drága házad van, vagy egy vacak. A legjobb megoldás egy nem 600-as, de jóféle SFX lenne. Ha occó a ház akkor én kivágnám, ha drága akkor az 1. megoldás a jó. Vagy vehetsz esetleg házat is 5000 Ft-ért
2013. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Komplikato ***** válasza:

SFX tápos házba aminek így nyilván zéró hűtése, ki a fene építene erőművet amihez 300W-nál nagyobb táp kéne???

Ilyenekbe 50-150W max. fogyasztású rendszer szoktak rakni.

2013. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen egyetértek a 2 hozzászólóval, részben. Azért mert rakok egy videókártyát a gépbe, attól az még szerintem nem számít erőműnek. Amúgy a ház annyira nem pici (hiszen csak 4 miliméter kéne hogy elférjen a rendes táp) De elfér benne egy 9cm-es proci hűtő, előre 2db 8 cm-es hűtő, hátra 2db 8 cm-es hűtő, és az oldalára is lehet rakni egy 9 cm-est. Szerintem ennyi hűtő elég, akármilyen gépet is rakok össze. Kábelek alig vannak benne, tehát nem akadályozzák a hűtést, ha lesz pénzem, veszek egy corsair h80-as vízhűtést a procira, ami még kevesebb helyet foglal. Amúgy az alaplap is pici, tehát nagyon jó gépet lehet beleépíteni, csak az a fránya 4 mm... De az első hozzászóló írta, hogy az első megoldás jó. Ha lehet állítva rakni a tápot, akkor no problem. Remélem azért még kapok ötleteket :) Ez úgyis csak később zajlik le. Lehet, hogy nem is idén. Amúgy azért nem akarom szétvágni a házat, mert garanciális az egész gép. Bármit rakhatok bele, de ha pl tönkremegy az alaplap, akkor belepakolom azt a konfigot, amivel megkaptam, és már mehet is gariba. Szóval kiveszem a tápot, a videókártyát, meg a hdd-t és akkor érvényes a gari. Ha szétvágom a házat, akkor nyilván nem.
2013. júl. 28. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!