Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb processzor...

Tonnyhero kérdése:

Melyik a legjobb processzor játékra?

Figyelt kérdés
Gamer PC-t vennék 500 000 forintért. Szeretném a lehető legizmosabb processzort tenni bele, hogy évekre előre be legyek biztosítva.:) Sokaktól azt hallottam, hogy az intel jobb, mint az AMD, és az lenne a kérdésem, hogy ez igaz-e? Ha igen, melyik éri meg legjobban az árát, az I3, az I5, vagy az I7?

2013. aug. 1. 17:19
1 2
 1/12 adamperlaki ***** válasza:
Az Intelnél teljesen extrém terhelésre az Intel I7 de ahoz tényleg nagyos sok RAM és jó vidikártya kell hozzá.
2013. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Komplikato ***** válasza:
100%

"Sokaktól azt hallottam, hogy az intel jobb, mint az AMD"


Ha majd kapsz Intelből 30K alatt olyan procit ami azonos áron egyforma vagy jobb teljesítményt tud, akkor igaz lesz. :D

Nyilván az Intel i7-nek az AMD proci nem konkurenciája**, nem is egy árban vannak, nem is azonos vásárlóknak készül.

Akinek sok pénze van vehet 6 magos i7 Extreme procit, vagy akár Xeont is. Játékhoz hülyeség.

Konkrét teszt hegyek vannak róla, hogy egy drága i7 azonos* órajelen játékban szinte semmit nem profitál egy jó i5 procihoz képest. Egy csomó dologban, amikhez nincs köze játéknak meg nyilván igen, különben ki venné?


*Nyilván tuning esetén is igaz.

** Konkrétan ez sem igaz, bizonyos tudományos számításokban é szimulációkban az FX procik és arra épülő opteronok szénné gyalázzák az i7/i7 xeon procikat. Ez kb. a userek milliomod részét sem érinti, tehát tök lényegtelen. Az is igaz, ez azért van, mert ilyen pontosságú számítást az i7 nem tud, csak több menetben elvégezni. Csak van ilyen is.

2013. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Leírom az eddigi konfit:


Vidikártya: ASUS Radeon HD7950

Táp: CoolerMaster SilentPro 700W

Memória: 16 GB Kingston 1866MHz

Merevlemez: 2 tera


A többit még nem tudom. A mostani gépem egy nagy szar, és egy normális kéne helyette. Persze, ha a I7 túlzás jó az I5 is.

2013. aug. 1. 17:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Minek 1866MHz RAM IGP nélküli gépbe?


Meg a 16GB?

2013. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mi az az IGP?
2013. aug. 1. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van pénz, azt mondom vegyed meg az i7-est, minél jobbat. Memóriából meg sose lehet elég, csak majd persze 64 bites oprendszert tegyél fel.
2013. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Meg az AMD a legtöbb tesztben alulmarad az Intellel szemben, ráadásul videójátékos mérésekben.

2013. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Windows Premium 64 bit, eredeti. És az a baj, hogy ha I7-est veszek, az elveszi a pénzt a többi alkatrésztől.
2013. aug. 1. 19:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi az ami van , a géphez??Ház van , DVD író stb.?
2013. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
intel core i5 4760k 3.4ghz 1150-es foglalattal. Azt olvastam róla ,hogy kimagasló teljesítményt nyújt játék közben. Az intel i7 4770k csak renderelésben meg multimédiás alkalmazásokban tudja felülmúlni. Ez nem a legjobb proci a világon de nagyon jó teljesítményt ad le játék közben.
2014. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!