Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha leszedem a számítógépház...

Ha leszedem a számítógépház oldalát, akkor ki lehet kapcsolni a ventit?

Figyelt kérdés
3 venti van a gépben: 1 a tápegységben, egy a processzor fölött, és egy a gépház hátuljára téve, hogy hajtsa a levegőt a házon keresztül. De most le is vehetem a gépház oldalát, mert eléggé védve van. Megfelelő lesz a hűtés, ha leveszem az oldalát, és kikapcsolom az így fölöslegessé vált ventit?
2009. okt. 24. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik válik fölöslegessé?

A proci ventijét semmiképp ne kapcsold ki, hiába veszed le az oldalát, attól a levegő még nem fog keringeni benne. Meg az "eléggé védve van" mit jelent pontosan? Mert ha nincs sok szabad hely a meleg levegőnek távozni, akkor nem sokat használ a ház levétele.

De ha jó a szellőzése, akkor is, a proci és a tápegység ventijét semmiképp ne állítsd le! A harmadikat megpróbálhatod, de azért nézz rá időnként a proci és az alaplap hőmérsékletére!

2009. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A harmadikra gondoltam, ami arra hivatott, hogy áthúzza a házon a levegőt, a proci, meg a táp ventijét nem akarom bántani.
2009. okt. 24. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki! Mellesleg van egy SpeedFan nevű progi, ami kijelzi a proci és az alaplap hőmérsékletét. Nézd meg, hogy normálisan mennyi, meg a venti eltávolítása után mennyi! Ha nincs nagy különbség, akkor nyugodt szívvel megszabadulhatsz a harmadik ventitől!
2009. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!