Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a processzor overclockol...

Mi az a processzor overclockolás? És hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Amd Fx 6300-am van!

Annyit hallottam már róla,hogy frlturbozza a procit!


2013. aug. 1. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozza akkor sehogy se csináld..


[link]

2013. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hagyjuk inkább majd megcsináltatom valami hozzáértővel!
2013. aug. 2. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:

az sz@r ötlet, mert elkér érte több ezer forintot, mikor tényleg meg lehet oldani viszonylag egyszerűen.

2 módszer van rá, belépsz a biosba, ott megkeresed az overclockot, és beállítod valami jó magas órajelre, vagy letöltöd internetről az egyik overclocker szoftvert ami jó ehhez a processzortípushoz.

egy fontos dolog van mindkettőnél, SOHA ne menjen a processzor hőmérséklete túl magasra, mondjuk 80 fok fölé!

2013. aug. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"2 módszer van rá, belépsz a biosba, ott megkeresed az overclockot, és beállítod valami jó magas órajelre, vagy letöltöd internetről az egyik overclocker szoftvert ami jó ehhez a processzortípushoz.

egy fontos dolog van mindkettőnél, SOHA ne menjen a processzor hőmérséklete túl magasra, mondjuk 80 fok fölé!"


Hallod, ne oszd már itt a hülyeséget. FX-6300 alapból 60, max 70 fokot bír, de az már nem ajánlott.

Hozzáértő személy meg lehet pl. egy barát.

Az a LEGHÜLYÉBB ötlet ha bemenne biosba és össze vissza állítgatna mindent jó magasra.

Az OC programok meg mind (!) sz_rok.

2013. aug. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én nem össze vissza akarom álitgatni csak max 4 ghz-re emelném 3,5 helyett és persze jó procihütövel!
2013. aug. 8. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor negyedik válaszadó azt is mondd meg, hogy ha nem a biosban tolja föl a szorzót, és az overclocker progik szarok, akkor mivel overclockol egy szakértő? kakukkos órával? én mondtam valamit, te semmit, és még te mondod, hogy okoskodok. menj el orrsebészhez, és vágasd le az orrodat! de csak és kizárólag büntetésből.
2013. aug. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"és beállítod valami jó magas órajelre"

Tuning nem úgy megy, hogy egyből 5 Ghz és 1.5V fesz hátha beszarik a proci...

Idióta.

Szépen lassan ki kell tesztelgetni, hogy mit bír a proci.

2013. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!