Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt már valaki 2 teránál...

Használt már valaki 2 teránál nagyobb HDD-t XP alatt?

Figyelt kérdés

320 gigás vinyóm mellé vennék egy 2 vagy 3 terásat. Seagate vagy Western Digital lenne. Esetleg tapasztalat?

[link]



2013. aug. 2. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
külön particionálva megy "normálisan".
2013. aug. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

#1 vok,

Nem olvastam el a cikket először

ez a cikk szerintem valami butaság... XP SP 3 nekem simán lekezelte anno a 3TB s winyom, csak 2 giga fölött külön kelet particionálni... ebben semmi új nincs, nem értem a cikket.

2013. aug. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy vettem ki, h a cikk valami olyat ír, hogy nem tudja megcímezni a rendszer 2 giga felett. De akkor nem lesz ilyen gondom?
2013. aug. 2. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:

De lesz!!


Az XP nem kezeli a 2 TB-nál nagyobb vinyókat, ugyan is 2 TB feletti HDD-hez GPT partíció kell, amit az XP nem kezel. Ennyi. Akkor sem ha több részre partícionálod...

2013. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fehersrac!


És ha a 320 mellé veszek 2 terásat? Tehát a vinyók külön-külön (fizikailag) nem lesznek nagyobbak 2 teránál. Vagy az egész rendszer nem lehet nagyobb 2 teránál?

2013. aug. 2. 18:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Külön vinyónál már oké. A 2 TB-os egyébként sincs 2 TB-os, mert ugye kevesebb, tehát jó és ebből akárhányat beletehetsz.


A probléma az, hogy az MBR típusú partíciók - amit az XP ismer - nem képesek 2 TB feletti területet címezni a vinyón, tehát nem látja a 2 TB feletti részt. Ehhez kell(ene) a GPT partíció, de ezt meg az XP nem kezeli rendesen.

2013. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na köszi! :D Sehol sem találtam erről normális leírást, Te meg korrekten leírtad! :D
2013. aug. 2. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!