Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártyám üresjáratban...

A videokártyám üresjáratban is 75%-os ventilátor sebességgel működik, kegyetlen hangos és zavaró! Ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy MSI HD6850 1024MB GDDR5 R6850-PM2D1GD5 típusú videokártyám. Üresjáratban, gyári beállításokon, terhelés nélkül 75% körül van a ventilátor sebessége, kb. 40 fokos. Ha játszom valami komolyabb játékkal, akkor akár 75, nagy melegben 80 fokra is felmehet a hőmérséklet, kb. 80%-os venti fordulatszám mellett. Nagyon zavaróan hangos, hogy csak netezés közben, de IDLE módban is ilyen hangos. Ez normális? Ilyen fajta ez a videokártya, vagy esetleg hibás?
2013. aug. 4. 18:06
 1/8 A kérdező kommentje:
itt van róla kép: [link]
2013. aug. 4. 18:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont ugyanez a kártyám :) Nálam is hangos volt, és folyton 75%-on ment a venti. A SpeedFan nevű progival szabályoztam 50%-ra a venti sebességét, így már teljesen halk lett. Egyébként észrevételeim szerint semmivel sem hűt jobban 75%on, mint 50-en. Szóval nyugodtan leszabályozhatod.
2013. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2013. aug. 4. 18:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Msi afterburner és ehez hasonló lrogramokkal tudod a legjobban szabályozni a vga-d
2013. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*programokkal
2013. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Catalyst Control Center-t használom.
2013. aug. 4. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:

"Msi afterburner és ehez hasonló lrogramokkal tudod a legjobban szabályozni a vga-d"


+1


Afterburner-ben a hőmérséklet-fordulatszám karakterisztikát is tudod állítani,azt használd.

2013. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Letöltöttem az Afterburnert. Hol lehet ezt a cuccot beállítani, amit mondtál?:) A "hőmérséklet-fordulatszám karakterisztikát".
2013. aug. 4. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!