Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A digitáblámnak hirtelen...

A digitáblámnak hirtelen minden baja van, pedig nem állítottam el semmit?

Figyelt kérdés

Van egy Genius Pensketch M912-m és egy Windows 7es oprendszerem. Van még Photoshopom, Paint Tool Saim és még Gimp 2.8am. Pár hete vettem a táblát. Kibontottam, drivert telepítettem, beállítottam, minden működött ahogyan a nagy könyvben meg van írva, de ma beütött a sz*r...

Semmit nem piszkáltam a kalibrálásban, becsszó!

Eddig is játszott olyat néha-néha, hogy elveszem a pent és a led továbbra is világít, mintha rajta lenne, ha fölé viszem: hozzá se érek és elkezd rajzolni. (ha párat böködök lefelé megoldódik a probléma, az elcseszésekre ott volt a ctrl+Z)

Ma viszont a pen össze-vissza remegett, mintha egy 80 éves alkesz parkinsonos rajzolna vele (ami nem vagyok :D): letettem a pent 1 pontba és elkezdett körbe-körbe röszögni, tehát egész biztos nem az én kezem az oka, hiszen eddig sem csinált ilyet :O

Átmentem Saiba, ott is ugyanez a baj.

Felidegeltem magam, az összes beállítást visszatettem alapértelmezettre, majd újra beállítottam mindent a régire.

DE...

A pen érzékelési magassága a levegőben kb harmadára csökkent hirtelen, ráadásul "átment görgős egér üzemmódba" :O (azaz pl ha felemeled a pent a tábla közepén és visszateszed a sarkába, a kurzor marad a képernyő közepén és onnan folytatja a mozgást, míg te a tábla sarkában karistolsz)

Azóta is szórakozok a kalibrálással és hol az egyik baj tér vissza, hol a másik.



Bocsi a hosszú rimánkodásért, sajnos nem vagyok túlképzett ilyen dolgokban :$ Egyre közelebb és közelebb kerülök az idegbajhoz :O HELP!



2013. aug. 4. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szedd le a drivert és telepítsd újra. Valószínűleg az nem működik rendesen.

Meg állítsd vissza pen módba.

Amúgy nem kaptál hozzá használati útmutatót? Én kaptam a táblámhoz és a létező összes hibalehetőség és lehetséges megoldás is bele van írva, csak ugye más típusnál nem biztos, hogy beválik. :D

Olvasgass fórumokat, sg-hu, prohardver, sok mindenre találsz megoldást, ha végigolvasod. :)

Esetleg arra tudok még gondolni, hogy más vezetéknélküli eszközt is használsz és össze tud akadni. Szóval inkább vezetékes egeret meg billentyűzetet használj, bár nem hiszem, hogy gond kéne legyen, de előfordulhat.

2013. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, a drivert már újra tettem, most még jól viselkedik. Ami a használati útmutatót illeti NEM KAPTAM, max olyan szintig, hogy hogyan telepítsem a drivert és melyik gomb micsoda a táblán. Vezeték nélküli eszközt pedig semmit nem használok :D
2013. aug. 5. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy nem kaptál, ezért is vettem inkább wacomot, jobb a támogatás mögötte. :S Pedig a Genius táblák is jók, csak alkatrész nehezen beszerezhető, meg ilyen problémáknál is előjön. De azért remélem nem lesz vele sok gondod. :)

Örülök, ha most működik. Esetleg nézd meg, nincs-e jobb driver hozzá a neten, lehet, hogy amit kaptál hozzá, elavultabb, vagy ilyesmi. :)

2013. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!