Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD-t milyen helyzetekben...

HDD-t milyen helyzetekben szabad beszerelni?

Figyelt kérdés
Hűtés miatt a hátára fektetve szeretném beszerelni, eddig rendesen a hasán volt. Lesz baja? Már rengeteg fórumot végigolvastam és nem találtam rá választ. Gyári oldalon sem írnak semmit. Azt tudom, hogy ha már vízszintes helyzetben üzemelt, akkor nem szabad oldalára fektetve használni és fordítva. (bár lehet ez is csak a régebbi típusoknál volt igaz)
2013. aug. 5. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már minden helyzetben volt a vinyóm, még sincsen semmi baja, pedig még IDE-s csatlakozós, ami ugye már réginek számít. Ha van mobil rack-es(nemtom hogy írják) és működik akkor mindenképpen abba rakjad bele.
2013. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem van olyan merevlemezem, ami konkrétan fel se pörög, ha nincs egészen vízszintes helyzetben. Nem erre találták ki, tény. Ha nem olyan fontos az a hűtés, maradjon vízszintesen:)
2013. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyenlőre előlapi takarólemezt leszedtem és félig kihúztam a házból. Elég viccesen néz ki, de így jobban tud szellőzni, de még stabilan fekszik a vinyó. (belerúgni nem fog senki, asztalon van fent a gép)
2013. aug. 5. 15:19
 4/5 SimkoL ***** válasza:
Hát ha a fizika törvényeit nézzük akkor vizszintesen érdemes beszerelni. Bár nekem is volt egy régi 2.1 GB-os ami csak függöleges helyzetben volt már csak hajlandó működni :)
2013. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rengeteg vitát olvastam már erről és elvileg mindegy hogyan áll, csak működés közben ne mozogjon.

Elvileg...

Szóval marad vízszintesen inkább. :)

2013. aug. 6. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!