Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP NX5000 laptop - Videokártyá...

HP NX5000 laptop - Videokártyával van a gond?

Figyelt kérdés

Azzal kezdődött, hogy a bekapcsoló gombot ha lenyomtam nem kapcsolt be a gép, csak megforgatta a coolereket, villant a bekpcs. LED egyet és kész. Többször kellett nyomogatni amíg elindult. Elvittem szervizbe megcsinálták, pár napig működött is, azt mondták, hogy a azon a kis nyáklapon voltak forrasztási gondok amin van a bekapcsoló gomb. Viszont pár nap után ismét elkezdett vacakolni, de kitapasztaltam hogyha nyomom kicsit a proci fölött mikor kapcsolom be akkor elindul a gép. Így elvoltam vele egy darabig, de mostmár ha csak egy kicsit is elmozdítom a bekapcsolt gépet akkor kikapcsol de a bekapcsolást jelző LED égve marad (A képernyőt megmozgatom, vagy magát a gépet, vagy a töltőt, néha még magától is kikapcsol). Ha ebben az állapotban hagyom néha gondol egyet és akkor csak úgy magától visszakapcsol (van hogy pár perc,van hogy pár óra múlva).

Kibontottam úgy két hete, lássam mi van a procinál amitől bekapcsol ha ott nyomom, és közel van az áramellásás.

További érdekesség még, hogy amikor még nem kapcsolt ki, akkor ha kihúztam konnektorból akkor lefagyott, viszont ha el volt indítva egy film akkor ment aksiról is. Tehát ha aksiról akartam használni akkor filmet elindítottam, lenémítottam, tálcára tettem és a háttérben futott és akkor nem volt gond. (op rendszert cseréltem)



2013. aug. 5. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezeknél a típusoknál gyakori a tft kábel hibája ha már szét szedted houzd le az alaplapról és kapcsold be ugy a gépet mozgasd tekergesd ha ugy nem kapcsolki akkor egy értelmű a tft kábel hibája ha kikapcsol ugy is akkor sajnos alaplapi hajszálrepedés vagy bga hiba ami nem igen javítható tartósan és gazdaságosan .....
2013. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!