Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem elérhetőek a mappák...

Miért nem elérhetőek a mappák a külső usb winchesteren?

Figyelt kérdés

Azzal kezdte, hogy amikor ezen a winchesteren mappákat hoztam létre, hogy oda másoljam be a képeket, vagy akár filmet, azt bemásolta, de utána nem tudtam megnézni ebből a mappá(k)ból, mert a "fájl hibás" hibaüzenetet kaptam. És még ki sem tudtam törölni a mappát, sem a benne lévő fájlt.


Most újratelepítettem egy belső winchestert. Most viszont a külső usb-s winchesteren néhány mappánál ezt írja: G:\mappa nem érhető el. alatta ezt írja: a hozzáférés megtagadva.



2013. aug. 5. 14:15
 1/3 A kérdező kommentje:

G:\mappa nem érhető el. alatta ezt írja: a hozzáférés megtagadva.


Ezeknél a mappa tartalma: 0 MB.

2013. aug. 5. 14:20
 2/3 Válasz Vilmos ***** válasza:

Úúúú... megkockáztatom, saját, illetve apukám tapasztalatán, hogy elkaptál egy belevaló szemét vírust, ami hibás szektoroknak jelöli tele a merevlemezeket. Apukám mesélte, hogy a barátjai is mind elkapták... szerencsére nekünk aztán sikerült kidzsuvázni onnét a mocskot - már bocsánat a kifejezésért - amit odacsinált. Annyira azért nem volt okos a vírus, hogy ne lehessen túljárni rajta.

Persze nem mondom száz százalékra, hogy vírus, sajnos innét nem látom - de ezen kívül még csak arra tudnék gondolni, hogy valóban szektorhibás lett a merevlemez, illetve meghibásodott.

Én csak ezt a kettő esetet tudom feltételezni.


Nade bármi is van, feltöltöttem neked egy csomagot : [link]

Ebben találsz két mélyformázó programot. Ezek direkt arra vannak, hogy gyökerestül letörölnek mindent, de mindent az adott merevlemezről. Persze így végleg veszik minden, de az olyan problémáknál, mint a hibásként megjelölt szektorcsoportok (amik fizikailag még megvannak) otthonilag igazából már csak ez segít. Elemi szinten, BIOS I/O paranccsokkal végzik a dolgukat, tehát valóban hatásosak - persze nem a CIA meg az FBI szintjén, ahhoz hogy ők se tudják olvasni, erős mágneses térbe kéne tenned a merevlemezt, de azzal meg az egészet kinyírnád -, legalábbis az egyik, amivel az apukám gépén is megoldottam a dolgot. Próbáld meg, lehet, hogy bármelyikkel működik még nálad - persze ha az egyik elvégezte a dolgot, nem kell a másikkal is ismét lefuttatnod, és arra számíts, hogy bele fog telni pár órácskába a dolog több száz gigás lemeznél.

És remélem mondanom se kell, hogy azért óvatosan bánj vele, olvass el minden kiírást, hogy mire nyomsz rá, hogy nehogy pl. a helyi rendszerlemezt töröld ki magad alól a külső USB-s merevlemez helyett (jól nézd meg a meghajtó betűjelét).


Aztán miután ezzel megvagy, partícionáld újra, avagy csinálj egy új partíciót, és formázd meg FAT-ra, NTFS-re, vagy amire akarod. Pl.:

[link]

[link]

Itt van példaként SG fórum is róla : [link]

Vagy keress ez után Te magad is a Google-on!



Hát, remélem tudtam neked is segíteni! :)

2013. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. aug. 5. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!