Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kínai tabletek IPS paneljei...

A kínai tabletek IPS paneljei felveszik a versenyt színhűség ragyogás látvány terén a neves gyártók amoled, PLS, S-LCD megoldásaival? Nem a felbontás érdekel. Hanem a ragyogó színek.

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Aha... S ha két ugyanazon technikát hasonlítanánk össze, tehát kínai IPS s a neves gyártók IPS kijelzős készülékei???

PLS-t egyébként a kínai IPS ha lehet ilyet mondani egyáltalán, akkor még be is előzi, hiába szövegel a Samu, hogy nem rosszabb technológia. S-LCD én tudtommal a múlté, de javíts ki, ha nem így van, mindenesetre ha nem így van, az a készülék attól a gyártótól aki ilyet kidobott a közelmúltban, nagy hiba volt. Betekintési szög ramaty, az ok, hogy fekete szép, színek helyesek, de ez kevés ma már! Amoled-et meg hagyjuk, mert az teljesen más kategória. Egyébként meg változó, ami a színhűséget és a ragyogást illeti IPS-nél, volt olyan tablet a kezemben, aminél totál rendben volt, volt olyan aminél színhőmérsékleten én állítottam volna, ha tehettem volna s persze előfordul az is, hogy IPS-nek mondják, közben meg MVA, ami egyelő a fakó színekkel, s a ragyogás hiányával.

Eddigi tapasztalataim az olcsó készülékeket illetőleg: Pipo S3-ban MVA van, borzasztó, én még a fényerőt sem mondanám kielégítőnek, ICOO D70PROII ebben TN panel, hát gondolhatod... borzasztó az alacsony betekintési szög miatt, de színek megfelelő szögből helyesek, másról meg nem tudok nyilatkozni, úgy gondolom max. 1 év s ez a technológia is a múlté lesz. Nextway F7. No igen, egyszerűen döbbenettel álltam ezzel a készülékkel szemben, totál szép színek, (azért tudom, nem a felbontás érdekel, de ez is közrejátszik a látványban) az 1024×600-as felbontás azért ront a helyzeten, de tényleg egy 100 dollár alatti készüléktől ennyit nem vártam. Hyundai T7. Szép fekete, szép színek, de egy cseppet mégis fakó, a hőmérséklet kicsit billentve van a meleg felé, én az efféle mókolást nem szeretem, de összességében rendben van. Az más kérdés, hogy a megjelenítéssel vannak gondok, de ez szoftveres gond, a színmélység kezelésnél van egy ordas nagy hiba, de ezt leszámítva, önmagában a kijelző rendben van.

Én úgy gondolom, hogy kilehet fogni jól az olcsó készülékek közül a szép kijelzővel megáldottat, de az árral növeled az esélyed!!! 35-50 körül érdemes nézegetni.

Még nem vállaltam be, de egyszer tutira jön egy retinás, baromira érdekel, hogy azon a szinten, mit tudnak nyújtani a színhűség s egyáltalán a komplett látványt illetőleg.

2013. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nos én ezt néztem ki:

[link]


a paraméterei nem semmik (quad cpu, 8 core gpu, retina, 2 gb ram) de ezek nem érdekelnek.

viszont ips paneles! ráadásul állítólag s-ips!

remélem ez az ips lesz olyan mint egy samsung galaxy tab nemtudoménmilyen amoledverő panelja.

2013. aug. 6. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Aha... Így már értem miért érdekel ez ennyire. Ainolról annyit, hogy nem ma kezdte, nagyon nem. Gyak. az egyik legöregebb tablet márka Kínában, így van mögöttük múlt s tapasztalat. Többek között a wayteqnek is gyártanak/gyártottak, szóval a wayteq is brandelt tőlük készüléket.

Amire számíts kínai készülékeknél: a kamera lehet, hogy 2 és 5mpixeles, de ne számíts minőségi képekre. Inkább olyan tipikus olajfestményszerűre. Spórolás volt pl. a multitouchon, ugyebár ekkora készüléknél a 10 szokott lenni az alap, ne kérdezd minek ennyi, én is szükségtelennek tartom, de ez a standard. Akkuidőben nem szoktak nagy bajnokok lenni, leszámítva pár tabletet, ebben ugyan 10000mAh-s akku van, de nálam ezen a téren egy kínai mindig nagy kérdőjel, mindenesetre azért a 4-5 órát úgy gondolom teljesítenie kell. Írok egy privátot is, mert van, amit nem akarok publicban mondani, olvasd el.

2013. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kamera nem érdekel. ember nincs aki tablettel fotóz. ha meg mégis, hát nagy hülye lehet.

akku: ez már érdekesebb. persze sejtem a 10.000 mah akku tán félig igaz lehet. vagyis,olyan 6000 mah-ra saccolható valósan.


amint írtam: engem 90%-ban tényleg a képernyő érdekel. hogy tűéles betűk, ragyogó színek, a legkisebb érintésre reagáló legyen. a többi (4 mag) csak parasztvakítás.

a 4 magból az esetek 99%-ában úgyis csak 1 dolgozik, a többi sleep state-ben van.

2013. aug. 7. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!