Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Overclock - OC (túlhajtás)...

Kalex96 kérdése:

Overclock - OC (túlhajtás) szakértők segítségét kérem! Cpu&Videokártya?

Figyelt kérdés

Az lenne problámám hogy: biosban túlhúztam a procit 1.6 ghzről(hónapok óta 2.1ghz-en van) 2.8ghz re de ennek ellenére 2526MHZ jár. A BIOS azt irja 2.8 on jár minden más pedig azt hogy 2526mhz. Az fsb:dram ratio-t úgy álítottam hogy a ram az alap órajele alatt maradjon. Ezt a procit 3.2 ghz-ig simán lehet húzni alaphűtéssel stabilan. Talán a magfeszültség kevés? Hiába állítok be magasabb órajelet 2526mhz-n jár és kész(jelenleg is teljesen stabil). Hőfokok:(ebben a melegben) 2.1ghz 50fok, 2526mhz 58fok szerintem ez nem sok főleg ebben a melegben(az ablak is nyitva!).

A videokártya is túlvan hajtva (nem is kicsit :)). Ez is szórakozik: a ram nem reagál semmiféle tuningra. MSI AFTERBURNER-el van túlhajtva. Tehát a Vram 1823mhz jár és hiába álítom lejjebb följebb nem reagál, marad 1823mhz-en. Nem az AFTERBURNER irja ki rosszul mert benchmarkkal teszteltem (UNIGINE HEAVEN) és tényleg hiába állítom pontszámra egyezően ugyan az az eredmény(de közben a Heaven meg az NVIDIA vezérlőpult is azt irja amit beállítottam). Azért akarom 1815mhz re levenni mert nem 100%-ig stabil csak 95%-ig : D (az alapállapot a 100% ugyanis az a vicc hogy ez a kártya már alapból is követtett el hibákat sőt még kifagyásokat is,konkrétabban a driver ment tönkre megállás nélkül, újra telepítettem 1-2 nap után már ganéskodik egyre durvábban és ha nem raktam újra akkor a végén már képes volt 1-2 perc játék után kidobni vagy minden eltűnik feketeség a HUD marad csak (FC3)). Még nagyobb vicc hogy ez a túlhajtással rendebe jött teljesen!(egy ideig,ritkán csak nagyon apró hibákat vét) pedig mások magasabban járatják még is stabil de úgy néz ki én most egy ilyen kártyát fogtam ki. Azonban az utóbbi időben nagyon eldurvult a helyzet: kb 10perc vagy 30perc vagy 1 óra után (mindig változik. mikor hogy sikerül újra rakni a drivert) olyan renderelési hibák történnek hogy olyat még az életbe nem láttam (pl:pro street:egy energizer elem plakát textúrát tol a képembe (azt is elég bug-osan)és csak az van az egész képernyőn menüben, mindenhol előfordul hogy menübe ki lépve egy kicsit helyre áll (látok valamit de minden létező objektumnak az energizer textúrát rakja be és a szöveg olvashatatlan (általában fekete krikszkrasz csak én tudom fejből hogy kb hanyadik opció a kilépés utána az asztal vagy rendben van vagy nincs háttérkép)

Stalker call of prypjat: itt kezdödtek először a problémák egy jó ideig teljesen jó volt de aztán megjelentek az "egymást kergetőző piros ide-oda ugráló háromszögek" a képernyőn főleg akkor amikor az inventoryban voltam de egy kicsit barangolás közben is.A ramra gyanakodtam de ugye a bolondja nem reagál(alapra pedig nem akartam mert érződik az oc rendesen) így tehát hagytam ahogy van.

Megjegyzem hogy egy ideig teljesen stabil volt minden hibák nélkül, nem volt figyelmeztető jele annak hogy túl-sok a húzás azóta már a heavenben is megjelentek problémák(egy pillanatra apró fekete pöttyök az utólsó helyszínnél).


Metro 2033: nagyon durva hibák sokszor akkora állatságok hogy már vicces. Itt is előszeretettel cserélgeti a textúrákat (zöld színnel kavarva) de olyan is volt hogy kaptam egy második monitort a fal személyében, nem tükröződött hanem az volt rajta amit látok fps nézetben (artyom karja benne a revolver stb. sőt ott legalább jól volt megjelenítve mert amugy a fegyver egy bugos zöld szinű kockává vált nem lehetett volna kinézni hogy az egy revolver. + egyéb tükröződési és stb hibák. Viszont ez helyre áll grafika állítás után.


De az a közös a prostreet és a metro esetében hogy egy pillanatra befagy aztán jó nagy lagg következik mivel a bolond videokártya IDLE módba kapcsol (onnan tudom hogy közbe ON Screen display kiirja a:GPU órajelet és használtságot,memória órajelet és hogy hány mega van a VRamban és a hőfokot(ezeket külön állítottam be hogy jelezze) Tehát ugye gpu:885mhz ram:1823mhz, Max:62fok egy kis befagyás után gpu:405mhz ram:(ha jól emlékszem)135mhz, 40fok. A hőfok szerintem itt is teljesen normálisak tehát nem látom értelmét hogy így vissza vegye az órajeleket játék közben. Ilyen kor (instant kék halál vagy) van kb 1 percem kilépni mert ha nem akkor jöhet a kék halál ami legtöbbször valamelyik vga driver fájlra hivatkozik:nv4_mini.sys,nv4_disp.dll bár olyan is volt az AVAST ANTIVIRUS egyik fájlját gyanusította (még jó játék közben mindig kikapcsolom és a netet is kihúzom).


Amit már próbáltam:Afterburner+driver uninstal+az összes hátra maradt fájljuk delete. Aztán mindet kezdek előröl. Ez nem jött be. Az OC-t mindenféleképpen megakarom tartani mert csak úgy ez a NVIDIA GAINWARD GT440 1GB DDR5 128BIT kártya nem túl izmos. Nagyon jó de az oc az a kicsi ami számít. Alap Gpu:810mhz Ram:1600mhz


Remélem tudtok segíteni.



#túlhajtás #OC problémák
2013. aug. 6. 00:37
 1/3 Osynho ***** válasza:

A teljes konfig pontos adatai kellenek!


A textúra hibák a túlhúzott vga miatt vannak. Lehet, hogy a mostani hőség is betett neki. Ott kezdődik a dolog, hogy mindent le kell tesztelni stressz programokkal. Ha zt bírja, akkor kell hétköznapi alkalmazásokkal próbálgatni. Közben végig a hőmérsékleteket nézni. A vga mostani beállításaira engedd rá a furmarkot és figyeld a szőrös fánkot. Ha bármi rendellenes textúra van benne (vagy, ha lefagy a gép egyből :D), akkor sok az, ami be van állítva.


"Az lenne problámám hogy: biosban túlhúztam a procit 1.6 ghzről(hónapok óta 2.1ghz-en van) 2.8ghz re de ennek ellenére 2526MHZ jár. A BIOS azt irja 2.8 on jár minden más pedig azt hogy 2526mhz. Az fsb:dram ratio-t úgy álítottam hogy a ram az alap órajele alatt maradjon. Ezt a procit 3.2 ghz-ig simán lehet húzni alaphűtéssel stabilan. "


Semmit nem mondtál a processzorról, még a típusát sem. Hogy mit állítottál pontosan, azt se, hogy milyen lapban van azt se. Hogy válaszoljon így bárki?


Olyan nincs, hogy ezt 3,2ghz-ig lehet húzni. Illetve, ha pont az a példány olyan, akkor igen, de nincs két egyforma cpu és nincs két egyforma konfiguráció. Az 1,6-ról 3,2ghz meg ugye 100% tuning lenne, ami alap feszen, alap hűtővel egyszerűen lehetetlen.

2013. aug. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazad van, bocsi!

A teljes konfig:

MSI G41M-P26 Alaplap S775 DDR3 1333mhz

Intel Celeron Dual Core E1200 1.6GHZ 512Kbyte fsb 800mhz elégé gyenge ezért is hajtom túl 2.1GHZ már van értelme a videokártyának

NVIDIA GAINWARD GT440 1GB DDR5 128BIT

Kingston DDR3 1066MHZ

Corsair Gaming Series GS800W (1 hónapos) igen tudom hogy 4 ilyen gépet is eltudna látni árammal de gondolok a jövöre mert nem terveztem leradagni a gt 440 nél és ennél a low end kétmagosnál csak jelenleg nincs pénzem i5 re vagy SLI konfigra


Amint látod ez egy saját építésű gép bár inkább egy újjá épített gép. Már csak a ház, HDD(nem sokáig:D),DVD iró, proci maradt a régi ganéból pl:COD4 úgy kellet meghekkelni hogy beinduljon aztán 640x480 lowest még a textúrák is! 0-1 fps! A BF1942 és COD 1 volt az a kettő ami kinyomta a 30fps-t minimumon természetesen 640x480


Rendben kipróbálom a Furmarkot. Korábban próbáltam Az MSI KOMBUSTOR-t ez teljesen stabil sehol egy hiba(de mostmár ritkán itt jelentkezik textúra hiba. Ahogy irtam a heaven is teljesen rendben volt régebben de mostmár az se (útolsó chapter apró fekete pöttyök). A 3D MARK 05 még most is jó. Még mindig van vicc mivel ezek a benchmarkok magasabb gpu órajelel is stabilak voltak, jó ideig ment 895-ön hiba nélkül aztán elkezdett hibázni(mármint a gpura jellemző hibákra gondolok) jó levettem 890re 1-2 hétig jó aztán megint hibázik és most tartok ugye 885mhznél de ennél lejjebb nem szeretném venni. A bolond ramot meg persze álígathatom marad 1823mhz-en.

Esetleg majd megpróbálom az alap beálításokat hátha arra a parancsra már halgatni fog és persze a Furmarkot.


Én is azt hittem hogy 100%os tuning lehetetlen de a csávó (youtube-on) a szemem láttára tette ezt bár abban nem vagyok biztos hogy alapfeszültségen +volt egy jó kis oc alaplapja de a gyári hűtés az maradt. Én az fsb-t huztam a szórzót békén hagytam + EIST ki mert attól már 1.8ghz sem volt stabil. 200ról emeltem 355 re az fsb-t de az everest+cpu-z azt irja hogy 317-en maradt. A stabilitását Prime 95-el teszteltem.

Köszönöm válaszod!

2013. aug. 6. 02:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Furmark megvan! 100%-ig rendben van. A legkissebb hiba sem fordult elő. DE! megdölt a hő rekord a furmark 71fok-ig tolta. Szerintem még ez is elfogatható. Az egyetlen tesztprogram amiben hibázik az a KOMBUSTOR és ott is csak textúrázási hibák vannak. Venném én lejjebb a ramot de nem reagál. Nem értem miért.
2013. aug. 6. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!