Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya cserénél hogyan...

Videokártya cserénél hogyan állapítom meg hogy integrált vagy nem az?

Figyelt kérdés
Egy asztali számítógépem van (PCI-E) és most tudok rá egy kicsit költeni mert szeretném ha elmenne rajta a(z) NFS World. Kinéztem hozzá egy CSX ALPHA 2048MB (2GB) DDR2 800MHz RAM-ot 8500-ért meg egy MSI Radeon HD5450 1024MB videokártyát szintén 8500-ért. Milyenek ezek az alkatrészek?És mé annyit hogy a gépet a Sulinet program keretein belül vettük, és állítólag integrált a videokártyája de ennyire nem értek hozzá. Hogyan tudom ezt megállapítani, és ha tényleg integrált akkor tudom házilag cserélni vagy jobb ha elviszem egy olyan emberhez aki tudja cserélni.

2013. aug. 7. 21:05
1 2
 1/13 P.O.C. ***** válasza:

Ha a sulinet program idejébe vetted, akkoriban még nem nagyon voltak DDR2 memóriás gépek és PCI-E fogfalatos alaplapok, így valószínűleg nem kompatibilisek ezek az alkatrészek. De javíts ki ha tévedek.

Jobb lenne ha felraknál valamilyen diagnosztikai programot, pl. AIDA64, ami megmondja pontosan milyen alkatrészek vannak a gépedbe.


Az integrált videokártya azt jelenti, hogy az alaplapra van forrasztva egy alap szintű, ami irodai gépekbe megteszi. Ezt költséghatékonysági szempontból építi bele a gyártó az alaplapjaiba, régebben még csak microATX vagy annál kisebb formátumú alaplapokba. Ettől függetlenül még meg fogod találni az AGP vagy PCI-E bővítőhelyet, aminek segítségével tudod bővíteni a gépedet másik videokártyával, ilyenkor az alaplapi általában automatikusan letiltja magát, ha másik VGA -t érzékel ezekben a portokban.

2013. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
P.O.C. Ne haragudj de most tévedsz sajnos. Mert megnéztem a RAM-om és DDR2-es és PCI-Expresszess. ezeket azért mertem odaírni mert megnéztem (ennyit azért nagyjából konyítok hozzá:D). De ha gondolod akkor szivesen lefotózom ezeket és elküldöm neked emailbe.:) De lényeg a lényeg, nem kell semmitse csinálnom az integrált vidikártyámmal mert az majd letiltja magát:) Amúgy az lehetséges hogy két darab 256 MB-os RAM van benne de a gépem csak 504 MB-ot jelez ki?
2013. aug. 7. 22:51
 3/13 A kérdező kommentje:
De azért letöltöm az általad említett programot és megnézem:)
2013. aug. 7. 22:53
 4/13 P.O.C. ***** válasza:

Nem tudtam, hogy ilyen sokáig tartott a sulinet program. :D


"Amúgy az lehetséges hogy két darab 256 MB-os RAM van benne de a gépem csak 504 MB-ot jelez ki?"


Az az integrált VGA miatt van, a rendszer RAM -ból csippantja le a működéséhez szükséges memóriát. Ha majd rendes (szakszóval "diszkrét") videokártyád lesz. Újra visszakapod azt a memóriaterületet.

2013. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a programot és ezt írja és az alaplapomhoz ezt írja: Intel Plum Creek D945GCPE (2 PCI 2 DDR2 DIMM Audio Video LAN

Videokártya: Intel(r)82945G Express Chipset Family 128Mbit

Szóval egy nagy nulla igazából a vidikártyám:)

2013. aug. 7. 23:02
 6/13 P.O.C. ***** válasza:

A RAM -ok valóban DDR2 -esek, viszont van egy rossz hírem nincs PCI-E csatlakozó az alaplapodon, csak 2 db sima PCI.

[link]


Erre vagy valami ősrégi, semmirevaló ezredforduló környéki kártyát tudsz venni. Vagy piszok drágán sima PCI -ra fordítottat, amit speciális területeken alkalmaznak, és aminek árából akár egy fél új gépet is vehetsz.

2013. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát ez a videokártyás dolog rossz hír... És hol tudok ilyen PCI-ra fordított vidikártyát venni. csak úgy kiváncsiságból kérdezem:)
2013. aug. 7. 23:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagy ez a vidikártya nem lenne jó bele? elvileg azt írják hogy PCI csatlakozós.
2013. aug. 7. 23:22
 9/13 A kérdező kommentje:
2013. aug. 7. 23:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a kártya PCI-Expresses, nem sima PCI-os, sajna ez nem jó hozzá. A sima PCI szabvány már nagyon régi, manapság már nem is használják, felváltotta a PCI-E és azon belüli különböző változatok. Manapság már a régen videokártyákra specializált AGP is kiment a divatból. PCI-os kártyát meg egyáltalán nem kapni már (és nem is lenne érdemes venni, hiszen nagyon régiek).
2013. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!