Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kábelt vegyek a hálókár...

Milyen kábelt vegyek a hálókártyám és a switch közé?

Figyelt kérdés
Nem a netre akarok csatlakozni, hanem az XP s gépemhez szeretném hozá kapcsolni a két régi gépemet!
2013. aug. 8. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
szerelt UTP kábelre lesz szükséged. És ne legyen crosslinkelt.
2013. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem, és menyi kb egy ilyen kábel? Ha esetleg szeretném a netre kapcsolni az XP s gépem és ahoz a két régi gépem, akor azt hogy rakjam ösze a hálózatot? Kábelt kell akor cserélni, Crosslinkre?
2013. aug. 8. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, teljesen mindegy hogy netre akarod-e rakni vagy sem, minden esetben szerelt UTP kábelre lesz szükséged. A crosslinkelt kábelt azért írtam, mert árulnak olyat is, de az teljesen máshoz kell, szóval figyelj oda, hogy ne olyat adjanak. Szerintem nem drága dolog amúgy. Mondjuk én magamnak szoktam csinálni (bemegyek a villanyszerelő boltba - jó ismerős a tulaj - és ott megcsinálom, neki van hozzá mindene), úgy olcsó.
2013. aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ez is jó: www.pcx.hu/termek/wiretek-wl021bg-1-gr-1m-zold-utp-patch-kabel-99803
2013. aug. 8. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:
jó, de az 1 méter nem lesz rövid?
2013. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
elméletileg nem
2013. aug. 8. 21:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! Azt még elárulod h mire jó a crosslink kábel, és hogy miben külünbözik az utp től?
2013. aug. 8. 21:22
 8/10 anonim ***** válasza:
A crosslinkelt kábel is UTP kábel. Az UTP a kábel típusa, a crosslink meg a bekötésé. Crosslinkelt kábelek két vége ellenkező szabvány szerint van rendezve, a normál patch kábeleké pedig azonos szabvány szerint. A crosslinkelt kábeleket két számítógép közvetlen összekötésére használják (ha nincs közötte se router, se switch).
2013. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nekem van egy vékony kábelem de azal ha öszekötötem a két gépet akor észre se vette egyik se! ( 2 vezeték van benne középen, zöld és narancs) akor ez a kábel mirevaló?
2013. aug. 9. 06:17
 10/10 A kérdező kommentje:
amúgy a swichet kell telepíteni azokra a gépekre amikre rálesz kötve? Vagy csak mindegyik gép meg a switch kap egy-egy IP címet és kész?
2013. aug. 9. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!