Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi az ideális hőfok egy...

Mennyi az ideális hőfok egy Intel Dual Core E6600-as procin?

Figyelt kérdés

Átlagosan , stabilan 40-45 fok a hőmérséklete, de mikor elkezdek játszani felmegy akár 70 fokig is..

EZ Normális? vagy elképzelhető hogy rosszul raktam rá a hűtőt??



2013. aug. 9. 20:39
 1/6 lopokus ***** válasza:
70 fok azért már durva procinál...
2013. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fog beledögleni. Intel processzoros notebookjaimban rendszerint ilyen hőfokokat szokott mérni a CoreTemp, és van gép, ami már 7 éve teszi a dolgát.
2013. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet nem ártana egy újrapasztázás.
2013. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkoztam csak nem tudom hogy milyen kéne rá meg félek hogy elbszom
2013. aug. 9. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb sima paszta is jobb, mint a semmilyen, vagy a beszáradt. Miután leszedted a hűtőt, tisztogasd le a procit/a hűtő alját a régi maradékától (ha félsz, hogy valamit elronthatsz, CPU maradjon a lapban, LGA socketek érzékenyek). Pasztázásnak többféle "iskolája" van: van, aki egy vékony lappal, pl hitelkártyával egyengeti el a vékony pasztaréteget, más egy nagyobb gyufafejnyi mennyiséget rak a CPU közepére, és a bordára bízza, hogy azt elnyomja. Két dologra ügyelj: paszta egyedüli célja, hogy a CPU és a borda közötti egyenetlenségeket kitöltse, ne nyomj rá túl sokat, mivel csak rontani fogsz a helyzeten. Másik buktató, hogy nagyon vigyázz az ezüstözött pasztákkal, mivel ezek elektromos vezetők, és rövidzárat okozhatnak. Ha félsz, inkább fehér pasztát vegyél, az ezüstözöttek amúgy is csak pár fokot jelentenek.
2013. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2013. aug. 9. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!