Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Másik tápegység, de kisebb a...

Másik tápegység, de kisebb a teljesítménye lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
az előző tápegységgel történt valami, ami 400w-os, de én ezt egy 300w-ra cseréltem, valamint az a kábel amit az alaplapra dugunk, az 4 lábbal kevesebb. az eredeti tápon ez a 4 láb 3 sárga és egy kék. Lehet belőle baj, hogy a másik táp a teljes csatlakozó lefedése nélkül üzemelteti a gépet?
2013. aug. 11. 20:51
1 2
 1/13 hypno ***** válasza:

A kisebb táp vagy elbírja, vagy nem. Ez függ attól hogy mit bír és mivel akarod terhelni.


A 8 pines tápcsatlakozóba elég a 4 pines vezeték is. Az alaplapod kézikönyvében le van írva, hogy melyik négy pint kell használnod, bár elvben csak egyféleképpen lehet bedugni.

2013. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azzal nem volt gond, hogy rádugjam, mert a lábak formái nem engedték máshova. Csak így az a 4 rés üres. Nem kap áramot, vagy nem tudom mi lehet a szerepe...

Nem lehet hogy azon keresztül vezérli az alaplap a tápot?

2013. aug. 11. 21:09
 3/13 anonim ***** válasza:

CPU tápjára gondolsz.

Nem baj,ha nem tuningolsz.


Egyébként egyátalán nem biztos hogy gyengébb a "300W-os" mint a "400W-os" tápod.

2013. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:

Nem, azok tápfázisok.


[link]

2013. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nincs miért aggódnom, így is üzemképes a gép addig míg szerzek egy beleillőt? Ez az idő kb 2 hét volna.
2013. aug. 11. 21:14
 6/13 anti paladin ***** válasza:
Addig valszeg bőven kibírja, de biztosabbat csak akkor lehet mondani ha leírod a proci, vid.kari és a mostani táp pontos típusát.
2013. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 pinkpancser ***** válasza:
Sokat számít a táp tipusa. Egy márkás 300W-os általában többet bír mint egy noname 400-as. Milyet milyenre cseréltél?
2013. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem tudom ez e az amit kérsz:

Az eredeti az codegen 400w modell 300xx

a pótalkatrész pedig codegen 300w model 300x

a kettő borításán csak ennyi különbséget véltem felfedezni, valamint annyit, hogy az eredeti darab az 12v-ot képes 10amperrel és 14-el is adni. Ezt így jelöli: 12V1 12V2 és alatta az amper. A cseredarab csak fix 16 ampert ad 12v-ra.

2013. aug. 11. 21:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Mind a két táp annyit ér mint egy darab kutyaszar az út szélén.

Ja boccs,a kutyaszar többet.


Milyen tápra akarod cserélni,már ha túléli a géped a Codegent?

2013. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pinkpancser ***** válasza:
Endeavour jól írta! Ez a két táp csak arra jó, hogy okod legyen lecserélni a lefüstölő alkatrészeket. Valami nagyon kis fogyasztású gépbe talán jó lehet ha nem sajnálod a többi alkatrészt. Inkább vegyél 3000-ért használt FSP-t vagy Chieftecet (vagy drágábban újat).
2013. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!