Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a konfigur...

Delusion kérdése:

Mit gondoltok erről a konfigurációról? (specifikáció bent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindenekelőtt...

ad a.) tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de mivel részletesen leírom a helyzetemet, ezért talán még jobb válaszokat fogok kapni,

ad b.) már régóta csak fél szemmel követem a hardver híreket, tehát ha valami elvi hibát láttok, akkor annak ez az oka.


Jelenlegi konfigom: valami dualcore AMD proci (5600+), 2GB DDR2, HD4670..tehát legyünk őszinték, eléggé idejétmúlt. Ezt szeretném lecserélni, 130K-t vagyok hajlandó áldozni rá, és ez az abszolút határ, ez nem ilyen "ha hozzáraksz x ezret akkor y" jellegű.


Tehát az alábbi konfigot legóztam össze (pcx-es árak, remélem nem fog szétcsúszni):


Asrock FM2A75 PRO4-M 15 709 Ft

AMD Athlon II X4 750K 18 162 Ft

Kingmax 4GB DDR3 1333MHz 8 614 Ft

Sapphire 7850 1GB DDR5 11200-16-20G 44 678 Ft

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX 15 217 Ft

Samsung SH-224DB/BEBE fekete 4 064 Ft

Chieftec Smart 450W GPS-450A 10 130 Ft

Chieftec Libra Gaming LF-02B-OP 13 042 Ft


Ez így összesen elméletileg 129 616 Ft. Az alaplapot, ramot és cpu-t szerintem nem kell megmagyarázni, a videókártyára viszont ki kell térnem.


1280x1024-ben játszok (és fogok is még sokáig), és egyáltalán nem zavar, ha nem ultra-high beállításokkal és 16x-os AA-val játszok, hanem kompromisszumokkal, közepes beállításokkal, továbbá a HD is felejtős (így egyelőre a 2GB-os változat sem lenne annyira hasznos); igazából először HD7790-t akartam volna, csak féltem a nyilvános megalázástól, tudom, hogy nagyon jó lett a 78xx és a 79xx széria. A HDD nem tudom mennyire jó, nyilván legalább egy ötöst tudnék spórolni rajta ha beérném 500GB-tal vagy még kevesebbel, de nem érem be, a másik opció egy Toshiba lenne kb. ugyanannyiért, de az 32 megás.


Szerintem kell a 450W-os táp, mivel idővel könnyen lehet, hogy be fogok rakni még egy HDD-t/SSD-t, Blu-ray olvasót, ramot etc; a fentebbi konfigra önmagában 400W körüli értékeket kaptam PSU calculatorral.


A házat nem igazán tudom megindokolni, nem tudom mennyire jó vétel, de kb 100 végigbogarászása után egyértelműen ez tetszik a legjobban, és ragaszkodnék is hozzá. Egyébként nem vagyok Chieftec fan, de a termékeikkel soha nem volt még problémám.


1. Ez így mennyire lenne életképes szerintetek?

2. Volt már legalább 3 PC-m, de mindegyiknél előjött az a probléma, hogy ha fullscreen-en játszok, akkor fizikai képtelenség volt letenni a játékot tálcára vagy ALT+TAB-olni, mivel jobbik esetben hosszú perceket kellett várni, rosszabb esetben szétfagy a gépem. Most is ez van, egy nem túl igényes Team Fortress 2 kicsinálja a gépem, ha véletlen megnyomom a win gombot (már ki is kapcsoltam registryben..). Ennél a konfigurációnál is számíthatok erre? Vagy mit lehet ezzel csinálni?

3. Windows 7 vagy Windows 8 ? Vagy abszolút egyéni preferencia kérdése? Mert nekem teljesen mindegy, a jobb teljesítmény mellett döntenék.

4. Megéri nekem egyáltalán ez? Mennyivel lenne jobb? Tudom, hogy ez inkább költői kérdés és nehéz mérni, de mondjuk azt, hogy a mostani gépemen épphogy el-eldöcög a GTAIV, szóval legyen 20-40 fps @ 1280x1024, low beállításokkal; HD7850 alatt mennyi lenne ez a szám?


Előre is köszönöm, hogy elolvassátok a kérdésemet, a válaszoknak, bármilyen konstruktív reakciónak különösképpen örülnék.


2013. aug. 12. 22:25
 1/10 anonim válasza:
Szia ne vegyél Athlon hanem fx-et csak válts foglatot am+3 jobb meg tartosabb és ha újitani is akarsz majd akkor 30k veszel egy 8 mago procit aminek addigra bőven lemegy az ára
2013. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1: What the fuck?

Kérdésre válaszolva: arra a felbontásra jó, sőt sok is.

2013. aug. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én erősebb tápot vennék,mondjuk FSP HEXA 400W.

Mellesleg szerintem jobb konfigot kilehet hozni ebből az árból.

2013. aug. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, tényleg csak a tápegységbe lehet belekötni. CTG családból lenne jó mazsolázni. ALT+TAB meg játékfüggő. Hasonló konfigom van és elég gördülékenyen megy az alt tabozás. Windows-t meg magad kell eldönteni, mindkettő remek rendszer, amelyik bejön neked. :) GTAIV igaz, hogy minden konfigon ki tud fogni, de felpatchelve szépen fog futni. :)
2013. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
u.i.: Hatalmas előrelépés lesz az előző konfigurációddal szemben. Szóval én bátran merem ajánlani leváltását.
2013. aug. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Igazam volt,sokkal jobban ki lehet ezt hozni ennyiért.


Processzor:

Intel Core i3-3240 processzor

28,505 Ft

Alaplap:

Asus P8B75-M LX alaplap

14,862 Ft

Memória :

Kingston 2x4GB DDR3 1333MHz HyperX Red KHX13C9B1RK2/8

23,123 Ft

Merevlemez:

Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez

14,368 Ft

Optikai meghajtó:

Asus DRW-24B5ST fekete OEM DVD író

4,434 Ft

Videokártya:

Gigabyte GTX 650 1GB DDR5 GV-N650OC-1GI

27,203 Ft

Ház:

Cooler Master RC-350-KWN2-EN Elite Knight 350

10,282 Ft

Tápegység:

Cooler Master 500W GX Lite RS500-ACABL3-EU

11,477 Ft

Végösszeg:129.760Ft,Remélem segíthettem.

2013. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Elnézést,annyit elnéztem,hogy a Kingston memória ára:

18.628Ft

Természetesen az ár változatlan,a fejben ezzel az árral számoltam,csak éppen nem ezt írtam oda.:)

Annyit megjegyeznék,hogy az én konfigommal jobban fog menni a játék és minden egyéb munka.

2013. aug. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#1 22:46


Ha ez csak trollkodás akkor ok, részemről elfér, viszont ha ezt komolyan gondoltad, akkor azt nem tudom mire vélni...legyünk őszinték, nem véletlenül ajánlják minden 2. AMD-s konfigban ezt a procit.


#3 00:04


Köszönöm a válaszodat, továbbá azt is, hogy összeraktál nekem egy másik konfigot is. nVidia kártyákhoz végképp nem értek, Intelen nem igazán gondolkoztam, úgyhogy mindenféleképpen utána kell még néznem, de ez nem gond, az idő úgysem sürget.


#44 00:16


Köszönöm a válaszod és a PM-ed is!


Bármilyen további észrevételnek, megjegyzésnek vagy akár véleménynek örülök! Azoknak, akik számára ennek van jelentősége: ment a zöld kéz.

2013. aug. 13. 02:33
 9/10 anonim ***** válasza:

#6: egy Intel fan vagy? Mert az amit te írtál az 100x rosszabb, mint amit a kérdező írt.

Kérdező: a magad által írt konfigot vedd csak FSP Hexa 400W táppal.

(#2-s voltam).

2013. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó,ha még nincs viszonyítási alapod,egy AMD-s és egy INTEL konfig között,akkor ne szólj bele.

A Processzor esetében is,nem a magok száma határozza meg a processzor erejét,az Intel magjai sokkal erősebbek..

Az nVidia és az AMD videokártyákról pedig mindenkinek sajátos véleménye van,nekem nem egy videokártyát volt szerencsém tesztelni,és hidd el jobb a konfigom.

2013. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!